Itsepäisyydessäkö

vai?
6894
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sano sinä?!

Äänestä

Rakkaudessa ei saisi olla kilpaiua.

Tämä ei ollut minulle, mutta kommentoin vaan tuota aloitusta.

Äänestä

kilpaillaan?

Äänestä

Umpisolmu, umpikuja. Minä yritin avata, pallo sulla.

Äänestä
  • Yksin ei voi rakastaa.
    Solmujen avaamisen tarvitaan molemmat.

    Tuli mieleen tuosta aloituksesta: itsepäisyydestä. Eli tarkoittaako se sitä, että kumpikaan ei ota yhteyttä.
    Kumpikin odottaa, että toinen ottaa yhteyttä.

    Mitenkäs sellainen solmu aukeaa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tässä kilpaillaan kirjoitti:

vai?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu