Eilen Kenossa numerosarja 12-18 peräkkäiset numerot.
Olisiko kne jumiutunut? Ei varmaankaan. Nyt on Juhlapyhät tulossa ja näin on ollut ennenkin.
Olisiko kne jumiutunut? Ei varmaankaan. Nyt on Juhlapyhät tulossa ja näin on ollut ennenkin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ka en tiijjä van syvältä koko keno
Keno rivi tulee aina ohjelmoinnin tuloksena , niin että mahdollisimman vähän lähtee rahaa pelaajille.
Joskus on paskarako jolloin on pakko antaa esim yksi 200000 eur voitto .
Sitten taas kuukausi niin että suurin voitto on esim 10000 eur
HUIJAUSTA kunnes arvonta suoritetaan julkisesti palloilla.
Siinäpä vasta asiantuntija! Jos väität, että rivi tulee ohjelmoinnin tuloksena, miten todistat sen? Tai tavallaan tulee, mutta se on tietokoneohjelma, joka on ohjelmoitu arpomaan 20 numeroa 70:stä. Joka ikinen rivi, olkoon vaikka 1-20, on todennäköistä, että se tulee. Minullakin on tietokoneella ohjelma, jolla voi arpoa minkä tahansa kenorivin, myös 20-numeroisen. Siinäkin saattaa tulla vaikka minkälaisia rivejä.
Jos arvonta suoritettaisiin palloilla, sinä ja sinun kaltaisesi ihmiset alkaisitte ajankuluessa epäilemään sitäkin. Keno ei ole huijausta. Suomi on niin pieni maa, että huijaus tulisi varmasti jossakin vaiheessa ilmi.
Tässä viralliset valvojat, jotka nimenomaan valvoo, että mitään huijausta ei tapahdu:
Reijo Hyytiäinen
poliisitarkastaja
Hannele Juusela
tarkastaja
Seppo Juvonen
poliisitarkastaja
Kirsi Koivuniemi
ylitarkastaja
Seppo Kolehmainen
poliisiylitarkastaja
Aapo Nuotio
poliisipäällikkö
Leena Piipponen
ylitarkastaja
Reijo Pöyhönen
poliisiylitarkastaja
Kaija Uusisilta
viestintäpäällikkö
Markus Välimäki
ylikomisario
Risto Äijälä
apulaispoliisipäällikkö
Kuten huomaat, on valvojissa useita poliisihenkilöitä. Jos me emme voi heihin luottaa, niin keihin sitten?
Ei tietokonearvontaa voi valvoa millään tittelillä, ei edes poliisin!
Suomen poliisi ajelee nuuska huulessa sataman Tulliin ja hakee sinne tilaajilta jääneitä opioidipitoisia lääkkeitä viikonlopuksi.
Tämän vuoden korruptoituneen maan tilastossa Suomi ei enää kärkipäässä!
Kato punaposkinen polliisi.
eihän se huijausta ole jos säännöt ja laki antavat
luvan lukea ensin pelatut rivit ja sitten suorittaa arvonta,sen peruusteella.että voittoja ei makseta liikaa.
Ihmettelen ettei veikkaus ole ilmoittanut mikä tässä on todellinen totuus.Tietenkin vain pieni osa
pelaajista tulee edes ajatelleeksi asiaa.
Mutta veikkauksen linjanhan täytyy olla veikkaukselle voitollinen pelitapahtuma.
Pokerihan on ainoa peli jossa pelinjärjestäjä
ei ole osallisena pottiin vaan ottaa pöytävuokrana tarvitsemansa katteen.
Eiköhän se kenon ohjelmoinut tiedä miten se toimii. Eipä normipoliiseilla oo paljon hajua välttämättä semmosesta, teknisestä toteutuksesta.
kuka varastaa ja kavaltaa saa ja kuka vastaa teoistaan saannöt on vain pelaajien tappiot laillistava tekijä on turha luulla että arvonnoista tulisi läpinäkyviä onhan lotto arvonta suora nauhoite josta ei pitäisi olla leikattu kuvaa välistä pois. Las Vegasin pelit on rehellisepiä kuin Suomen valtion vaikkakin veikkaus tosin tukee urhelua ja politiikkoja
ei tässä koko listaa ole jotka on voittanut k.o. peleissä pukit kaalimaan vartioina todista että ymmärtävät tekniikat joilla n.s. oiket rivit valitaan ja kuinka moni heidän lähipiiristä on näistä voittajia
Sinisilmäisyys ei ole hyväksi arvioidessasi veikkaksen luotettavuutta. Valitettavasti yhtiö ryssii juuri Kenossa sekä Jokeri-pelissä. On varsin erikoista, että esim verottaja ei ole kiinnostunut yhtiön jakamista "ylimääräisistä voitoista", joita yhtiö jakaa vuodessa useita kymmeniä miljoonia euroja. Poliisia asia ei ole koskaan kiinnostanut ja siksi voidaankin ymmärtää, että " valvojissa on useita poliisihenkilöitä".
Usko tai älä, veikkauksen toiminta perustuu täyteen huijaukseen,jonka päämääränä on ottaa rahat pois rahvaalta.
että voip olla surkeeta tuuria kenossa.teen joka päivä peliä ja ei prkl hyvä jos euron voittaa kerran viikossa pska koko peli..tasona 5-7..oon onnistunu tekemään joku aika sitten monta kymmentä riviä ilman voittoa että ei etes euroa tullut..parempi olis jos arvonta olis palloilla niinkun lotto..
Turhauttava peli totta tosiaan
Kyllä on aika outoa, jos uskoo, että keno on rehellinen peli. Miksi ihmeessä ei kansa nosta haloota ko.arvonnoista. Ilmi selvää on, että viime aikoinakin tulleet rivit olisivat mukamas arvottuja. Hah hah!!! Verratkaa nyt ihmeessä alkuaikoijen voittoja tämänpäiväiseen - kyllä ainakin mun järki sanoo jotain. Jonain päivänä vielä totuus tulee ilmi ja sen pitää tulla. Jos arvonta suoritetaan vasta kun pelatut rivit ovat tiedossa - eikö se kerro jotain?????
Valvoja valvoo arvontatilaisuudessa, jos valvoo, että kaikki pelatut rivit osallistuvat arvontaan. Tietokone on ohjelmoitu niin, että se etsii rivit, joita ei varmasti ole pelattu ja näin voitot minimoidaan. Pelatut rivit syötetään "arvontakoneeseen" ja vasta sen jälkeen suoritetaan ns. arvonta. Vastuu poistuu valvojalta, koska ei ole missään sanottu, että vastuu koskisi myös tehtyä ohjelmaa. Näinkö se menee? Ainakin minulle on tämä järjestys ilmoitettu ja niinpä en pelaa enää!!!!
Isoa, isoa huijausta. Veikkauksen edustajat ja viralliset valvojat esille selvittämään kansalle mikä on totuus, koska näin paljon epäilyjä tulee ilmi. Eipä taida olla pokkaa tulla esille.