vesimies(m) ja kaksonen(n)

mitä tästä tulee?

...vai tuleeko mitään...?
Kuinka noin yleisesti ottaen nämä kaksi merkkiä sopivat toisilleen?

4

1188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaksostyby

      Vesimies on kaksoselle paras vaihtoehto kumppaniksi ja toisinpäin :) Molemmat arvostavat väljyyttä suhteessa. Ikään kuin toteuttavat sanontaa "Vangitse lintusi, niin se haluaa vapaaksi. Vapauta lintusi, niin se pysyy luonasi."
      Vesimiehelle kumppani ei käytännössä ole koskaan elämässä täysin nro.1, ja kaksonen taas pitää siitä, ettei kumppani ole ns. varma nakki tai kaulaan ripustautunut. Kanssakäyminen sujuu tältä parilta hyvin: kaksonen puhuu ja vesimies kuuntelee. Vesimiestä kiehtoo kaksosen sananhelinä ja taitava verbaliikka, kaksosta taas vesimiehen mystisyys ja salaperäisyys.
      Kaksonen kyllästyy yleensä helposti, ja tämän takia varsin moni suhde kaksoselta päättyykin kun tulee tunne että nyt on nähty kaikki ja saatu tarpeeksi, ei tämä etene tästä mihinkään. Mutta kaksonen ei kuitenkaan koskaan pääse täysin perille vesimiehestä, mikä tekee suhteesta mielenkiintoisen ja jännittävän, eikä kyllästymistä helposti tule.
      Omakohtaisiakin kokemuksia tästä yhdistelmästä löytyy, ja vaikka matka ei aina olekaan ollut pitkä, on se ollut sitäkin ihanampi :) Mikäli sinulla vain on tällaiseen yhdistelmään mahdollisuus, älä anna karata sen käsistä. Se juttu oikeasti voi toimia.

      • Ei todellakaan!!!

        Tai minulle sattui väärä kaksonen (mies) mutta tässä tapauksessa en tosiaankaan toivoisi enää kaksosta tapaavani!! (nyt ainakin siltä tuntuu)

        Se mies alkoi harrastaa yhden yön suhteita, eihän se pettänyt, kun kavereita vaan enää oltiin. No mutta, sitähän ne tekee.

        Kertomassasi oli kyllä asioita mitkä piti paikkansa. Kuuntelin. Ja mitähän muuta, en jaksa nyt ajatella.

        Mutta olenpa kyllä niin kettuuntunut kaksosiin, niihin miehiin siis, että nyt riitti!!

        Huuhaata nää horoskoopit, ei sovi kaksoset vesimiehille!!


      • Oon ollu kaksosmiehen kans 32 vuotta.Meillä on kaks aikuista lasta ja kaks lastenlasta.On menny hyvin en päivääkään vaihtais pois kaksosmies on kiltti ja rehellinen et kyllä kannattaa sitoutua.


    • kaksonen 69

      olen ollut nyt pari kuukautta vesimiehen kanssa ja sanon että tästä kyllä tulee ja sitä jotain ihan ihmeellistä :) kokeile :) itse olen kaksoistyttö myös :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      69
      2762
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      16
      2662
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2237
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2167
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2121
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2033
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      599
      1897
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe