Lest, on lest. aikakirja sen todistaa

Ihan sama onko vl vai el. Hirvittävä meuhkaaminen alkaa kun aletaan puhua tosiasioita Raamatusta.

Aikakirjallekin evankeliumi on näköjään joku taikamantra.
2126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sinä nimittelit julki jumalattoman tavalla ev.lut. kirkkoa portoksi.

Jos tästä synnistä ei tule parannusta, niin saat varmasti katua tekoasi. Tällaista pilkkaa osasta kristuksen ruumista eivät Jumalan omat tee koskaan.

Jokainen Jumalasta syntynyt rakastaa Jumalasta syntyneitä, olivatpa he (hengellinen koti) minkä nimisessä seurakunnassa hyvänsä.

Äänestä
  • Aloittaja

    Ensinnäkin. Miten niin vihaan?
    Toiseksi, miten voit olla noin sokea ev.lut. kirkon nykytilalle?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jle-66 kirjoitti:

Ihan sama onko vl vai el. Hirvittävä meuhkaaminen alkaa kun aletaan puhua tosiasioita Raamatusta.

Aikakirjallekin evankeliumi on näköjään joku taikamantra.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu