Erittäin seksuaalisia henkilöitä löytyy joka horoskooppimerkistä :) Esim. skorpioneja ylistellään aivan suotta ainoiksi. Onko niin, että skorpionit ovat niin yksioikoisia, että keskittyvät vain yhteen asiaan; seksiin. Muilla merkeillä on myös aivoja muuhunkin...eikä silti ole seksistä pois ollenkaan...tässä näitä ihmettelen kun lukenut kirjoituksia palstalla.
Esim oinas tihkuu seksiä, härkä on niin niin aistikas, neitsyt on täyspervo ja jolla ei ole puutetta mielikuvituksesta :)
Esim oinas tihkuu seksiä, härkä on niin niin aistikas, neitsyt on täyspervo ja jolla ei ole puutetta mielikuvituksesta :)
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jokaisessa on seksuaalisuutta. Olen skorpioni, eikä mielestäni skorpionit ole seksistä addiktoituneita, ainakaan minä. Petyn jyrkästi jos sängystä puuttuu intohimoa, minkä vuoksi sänkyhommat jäävät usein koska en lähde hommaan kenen kanssa tahansa. Minun mielestä tämä on yleensä skorpioneissa niin, että heidän seksualisuutensa ei ole pinnallista, vaan se on syvää, intohimoista ja täynnä tunnetta, muutoin homma ei onnistu.
Seksuaalisuus ilmenee eri horoskooppimerkeissä eri tavalla. Skorpioni on mielestäni tässä asiassa eniten väärinymmärretty. Olen nousevalta merkiltäni neitsyt, joka hyvin peittää nämä skorpionimaiset piirteeni ainakin jonkin verran.
et sellaset merkit jotka ei muuten seurusteluun sovi,niin sängyssä synkkaa sitäkin enemmän.. kuullut kyllä..muiltakin et rapu hyvä.. juu ei voi ainakaan väittää vastaankaan.. :))