Länsi- vaiko itäautoja myydään

Suomessa enemmän? Veikkaan länsiautojen (esim. Alfa, Audi, Citroen, Ford, Mercedes, Opel, Saab, Peugeot, Volvo, VW) myynnin olevan suurempaa kuin itäautojen (esim. Hyundai, Lada, Mazda, Mitsubishi, Toyota)
1162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jaottelu.
Itä-autojahan ei juuri enää ole, kun Neuvostoliitto hajosi ja entiset itäblokin maatkin tekevät nykyisin autoja "lännen alla", kuten Skoda.
Kuka mistäkin päin maailmaa kattelee.
Ruotsista katottaessahan me ollaan idässä ja Norjasta katottuna Ruotsi on taas idässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teuvo kirjoitti:

Suomessa enemmän? Veikkaan länsiautojen (esim. Alfa, Audi, Citroen, Ford, Mercedes, Opel, Saab, Peugeot, Volvo, VW) myynnin olevan suurempaa kuin itäautojen (esim. Hyundai, Lada, Mazda, Mitsubishi, Toyota)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu