Sisävalon kytkimet takaovissa?

Toista takaovea avattaessa, sisävalot eivät syty 850:ssä v-95. Joku kosketushäiriö varmaan, mutta missähän valokytkimet sijaitsevat?
3265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

On varmaankin samassa paikassa, kuin V70:ssä:
"integroitu" lukkokoneistoon, siis pakettiin, joka
sisältää lukon ja lukkomoottorin. Siihen liimattu
epoksiliimalla postimerkinpuolikkaan kokoinen
mikrokytkin. Kyllähän sen siitä irti saa hieman askartelemalla
ja liimaamalla sitten elektroniikkaliikkeestä ostettu
vastaava tilalle. Pitää vaan irroittaa oven sisältä
koko värkki, ennenkö pääsee sitä korjailemaan.

Äänestä

Sisävalojen kytkimet ovat ovissa osa sähkölukkoja.
Joko kytkin on viallinen tai piuhasta pätkii. Molempiin pääsee käsiksi ovessa vain verhoilun avaamalla.

Äänestä

Paska. Ukolla on 440 -92 ja siinä ei tule valoa takakonttiin, lamppu on uusittu eikä silti mitään. Katkaisijaa en ole onnistunut löytämään joten se on varmaan siinäkin takaluukun lukossa? Melko hankala hämärässä purkaa tavaroita kun ei näe mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tapsa kirjoitti:

Toista takaovea avattaessa, sisävalot eivät syty 850:ssä v-95. Joku kosketushäiriö varmaan, mutta missähän valokytkimet sijaitsevat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu