Ne Kremlin rahoilla

Ei ole kuulunut mitään vastinetta hallitukselta, vaikka kymmenettuhannet suomalaiset isänmaalliset ihmiset ovat alkaneet todella huolestua venäläisten kiinteistö-ostoista. Onhan paljastunut, että takana onkin kaiken lisäksi Venäjän valtion rahat, eivät uusrikkaiden.

Vaikka nimiä kerätään pitkiksi listoiksi, hallituksen tai eduskunnan taholta ollaan täysin hiljaa. Miten tämä on mahdollista ? Miksi asiasta vaietaan ?
3102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

surri veäjä viha vaan takana!
Kyllä ne kiinteistöjen ostataja on puhtaita kapitalimin voittajia!

Äänestä
  • Et tainnut katsoa televisiosta MTV 3:n neljäkymmentäviisi-minuuttia ( Ripsa Koskinen). Bulvaaniostajan,jota on vaikea tavata ja jonka valokuvia ei ole saatavana, takana onkin Venäjän valtio. Ostot saavatkin näin hetkessä aivan toisen ulottuvuuden. Ellivuori on 30 kilometrin päässä Tampereelta ja Summassaari 20 km päässä Tikkakoskelta.

    Että siinä totuus myös Sinulle, sinisilmäinen suomalainen. Mutta, ollos huoleton, poikas valveill´on.

    Äänestä

Tutki historiaa!Silloin kun maassa on puhdasta oikeistopolitiikkaa harjoittavat vallanpitäjät on sekä itsenäisyys,että kansanmielipiteet aika mitättömiä arvossaan!Kapitalisteille kun ainoa arvo on se mikä lasketaan euroissa!Ihan sama kenen rahaa, miten se saadaan,pääasia että se liikkuu vapaasti ja osaa reittinsä sinne minne aina,eli hyväosaisten taskuun.Tämä on ainoa "moraali" mikä oikeistopolitiikassa on koskaan pelannut!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tehtävät kiinteistö-ostot kirjoitti:

Ei ole kuulunut mitään vastinetta hallitukselta, vaikka kymmenettuhannet suomalaiset isänmaalliset ihmiset ovat alkaneet todella huolestua venäläisten kiinteistö-ostoista. Onhan paljastunut, että takana onkin kaiken lisäksi Venäjän valtion rahat, eivät uusrikkaiden.

Vaikka nimiä kerätään pitkiksi listoiksi, hallituksen tai eduskunnan taholta ollaan täysin hiljaa. Miten tämä on mahdollista ? Miksi asiasta vaietaan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu