Ei millää pahalla mut kyseinen heppu on oikeesti kyllä suomalaisen jääkiekon häpeä pilkku,ei mitään tekemistä jääkiekon kanssa. Keskittyis pelaamiseen eikä muiden "oikeiden pelaajien" pelin pilaamiseen. Haittaa aiheuttaa enempi omille pelaajille sekä juniori ikäisille lätkä faneille. Jotenkin säälittävä ja surkuhupaisa tapaus.
Patrik Lostedt
10
949
Vastaukset
- Ukko.
Kyllä noita Lostedttejäkin tarvitaan toisinaan!!
- Kauhupää
Mutta miten voi jollain olla kyky hävitä kaikki tappelunsa???
Lostedt konttas nytkin alimmaisena vaikka Pikkarainen ei edes yrittänyt tapella. Mutta minkäs tekee kun Lostedt on niin avuton, ei helvetti tekis niin kun Mäkkäri että etsis tappelukaveriksi jonkun Jypin tai Kalpan a-junnarin. Ja nykyisin siellä ois jopa b-junnari jossain joukkueessa, jsopa sellaiselle pärjäis, hähhähäää! - on täysi nolla
Kauhupää kirjoitti:
Mutta miten voi jollain olla kyky hävitä kaikki tappelunsa???
Lostedt konttas nytkin alimmaisena vaikka Pikkarainen ei edes yrittänyt tapella. Mutta minkäs tekee kun Lostedt on niin avuton, ei helvetti tekis niin kun Mäkkäri että etsis tappelukaveriksi jonkun Jypin tai Kalpan a-junnarin. Ja nykyisin siellä ois jopa b-junnari jossain joukkueessa, jsopa sellaiselle pärjäis, hähhähäää!mutta ei samanlainen ROTTA KUIN PIKKARAINEN!
ELI USKALTAA HAASTAA MYÖS VAIKKA HELEN.
Pikkarainen taklaa selkään ja luikkii sitten Mamma Rosan luo nyyh..ja maksaa itse
- Taitokiekko jyrää
Asia on juuri näin, surkuhupaisa tapaus, ihmettelen vaan suuresti mitä joukkue joka osaa pelata, tekee moisella äijällä?
Jos nyt jotain positiivista haetaan niin, on Bluesin etu ettei Losted(kadonnut) pelaa Jypiä vastaan, alivoima niitä vastaan voisi koitua pelin ratkaisuksi, liekö tarkoituksella ottanut pelikiellon :) - -78-
Ottakaahan se silmä käteen ja alkakaa seuraamaan jääkiekkoa, teillä kun ei näytä olevan minkäänlaista ymmärrystä koko lajista. Patrik Lostedt on esimerkillinen joukkuepelaaja eikä millään mittapuulla mitattuna mikään häpeäpilkku.
Eilinen tanssi oli seurausta Pikkaraisen aiemmista sikailuista.- Kauhupää
No kylläpä konttaaja-Lostedt sitten hoiti hommansa aika huonosti, itse suihkuun, itse jäi alakynteen ja lisäksi vielä "uhri" sai pelata pelin loppuun asti ja oli aika ratkaievassa roolissa hoitamaan pisteet Hifkille!
Että se siitä "ymmärryksestä", buahahhahhaa!
Kuule, lue sä poju vaan lisää niitä Sihvosen v-koodi juttuja js usko kaikki, buahahhahhaaaa!!! - katsoja
Kauhupää kirjoitti:
No kylläpä konttaaja-Lostedt sitten hoiti hommansa aika huonosti, itse suihkuun, itse jäi alakynteen ja lisäksi vielä "uhri" sai pelata pelin loppuun asti ja oli aika ratkaievassa roolissa hoitamaan pisteet Hifkille!
Että se siitä "ymmärryksestä", buahahhahhaa!
Kuule, lue sä poju vaan lisää niitä Sihvosen v-koodi juttuja js usko kaikki, buahahhahhaaaa!!!Toivoa sopii, että päälle lätkäistään 20 peliä pelikieltoa ja joukkueelle 100 000 euron sakot.
- lehkonen
Tulee heti mieleen pari "muka" käskytystä, ja niissä kaikissa on ollut osallisena hifk.Ika Lehkonen "pesoselle noutaja".Shedden "head off".Toporowski pudotti raumalla yhden hifk:n goonin muutama vuosi sitten.Loppuisi jo se jeesustelu käskyttämisestä ja sanottaisi asiat suoraan.Matikainen käskytti.
- <<<<
samaa mieltä..Lostedt ei Hifkissäkään ollut Mikään Maalintekijä
- juha82
tappelijan roolissa mikä on OK.
Tappelu ei oo huono asia jos siihen on joku järkevä syy.,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2664783Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii803227- 362643
- 472523
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451797- 971590
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘941368PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441005- 69988
- 99938