Ei millää pahalla mut kyseinen heppu on oikeesti kyllä suomalaisen jääkiekon häpeä pilkku,ei mitään tekemistä jääkiekon kanssa. Keskittyis pelaamiseen eikä muiden "oikeiden pelaajien" pelin pilaamiseen. Haittaa aiheuttaa enempi omille pelaajille sekä juniori ikäisille lätkä faneille. Jotenkin säälittävä ja surkuhupaisa tapaus.
Patrik Lostedt
10
947
Vastaukset
- Ukko.
Kyllä noita Lostedttejäkin tarvitaan toisinaan!!
- Kauhupää
Mutta miten voi jollain olla kyky hävitä kaikki tappelunsa???
Lostedt konttas nytkin alimmaisena vaikka Pikkarainen ei edes yrittänyt tapella. Mutta minkäs tekee kun Lostedt on niin avuton, ei helvetti tekis niin kun Mäkkäri että etsis tappelukaveriksi jonkun Jypin tai Kalpan a-junnarin. Ja nykyisin siellä ois jopa b-junnari jossain joukkueessa, jsopa sellaiselle pärjäis, hähhähäää! - on täysi nolla
Kauhupää kirjoitti:
Mutta miten voi jollain olla kyky hävitä kaikki tappelunsa???
Lostedt konttas nytkin alimmaisena vaikka Pikkarainen ei edes yrittänyt tapella. Mutta minkäs tekee kun Lostedt on niin avuton, ei helvetti tekis niin kun Mäkkäri että etsis tappelukaveriksi jonkun Jypin tai Kalpan a-junnarin. Ja nykyisin siellä ois jopa b-junnari jossain joukkueessa, jsopa sellaiselle pärjäis, hähhähäää!mutta ei samanlainen ROTTA KUIN PIKKARAINEN!
ELI USKALTAA HAASTAA MYÖS VAIKKA HELEN.
Pikkarainen taklaa selkään ja luikkii sitten Mamma Rosan luo nyyh..ja maksaa itse
- Taitokiekko jyrää
Asia on juuri näin, surkuhupaisa tapaus, ihmettelen vaan suuresti mitä joukkue joka osaa pelata, tekee moisella äijällä?
Jos nyt jotain positiivista haetaan niin, on Bluesin etu ettei Losted(kadonnut) pelaa Jypiä vastaan, alivoima niitä vastaan voisi koitua pelin ratkaisuksi, liekö tarkoituksella ottanut pelikiellon :) - -78-
Ottakaahan se silmä käteen ja alkakaa seuraamaan jääkiekkoa, teillä kun ei näytä olevan minkäänlaista ymmärrystä koko lajista. Patrik Lostedt on esimerkillinen joukkuepelaaja eikä millään mittapuulla mitattuna mikään häpeäpilkku.
Eilinen tanssi oli seurausta Pikkaraisen aiemmista sikailuista.- Kauhupää
No kylläpä konttaaja-Lostedt sitten hoiti hommansa aika huonosti, itse suihkuun, itse jäi alakynteen ja lisäksi vielä "uhri" sai pelata pelin loppuun asti ja oli aika ratkaievassa roolissa hoitamaan pisteet Hifkille!
Että se siitä "ymmärryksestä", buahahhahhaa!
Kuule, lue sä poju vaan lisää niitä Sihvosen v-koodi juttuja js usko kaikki, buahahhahhaaaa!!! - katsoja
Kauhupää kirjoitti:
No kylläpä konttaaja-Lostedt sitten hoiti hommansa aika huonosti, itse suihkuun, itse jäi alakynteen ja lisäksi vielä "uhri" sai pelata pelin loppuun asti ja oli aika ratkaievassa roolissa hoitamaan pisteet Hifkille!
Että se siitä "ymmärryksestä", buahahhahhaa!
Kuule, lue sä poju vaan lisää niitä Sihvosen v-koodi juttuja js usko kaikki, buahahhahhaaaa!!!Toivoa sopii, että päälle lätkäistään 20 peliä pelikieltoa ja joukkueelle 100 000 euron sakot.
- lehkonen
Tulee heti mieleen pari "muka" käskytystä, ja niissä kaikissa on ollut osallisena hifk.Ika Lehkonen "pesoselle noutaja".Shedden "head off".Toporowski pudotti raumalla yhden hifk:n goonin muutama vuosi sitten.Loppuisi jo se jeesustelu käskyttämisestä ja sanottaisi asiat suoraan.Matikainen käskytti.
- <<<<
samaa mieltä..Lostedt ei Hifkissäkään ollut Mikään Maalintekijä
- juha82
tappelijan roolissa mikä on OK.
Tappelu ei oo huono asia jos siihen on joku järkevä syy.,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli224787Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm113427Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle403147IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm462629Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista
Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas861268Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.2651166- 561112
- 791109
Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.
Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul3941081Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E201977