Auttakaa joku näkijä, olenko vakavasti sairas? Lääkärille on aika, kahden kuukauden kuluttua, en kestä tätä epätietoisuutta, mielummin tiedän oli miten oli, auttakaa?
ruskeakutri
ruskeakutri
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
älä usko tälläsiin paskahumpuukeihin.. älä niin kuin haluat älä murehdi turhia, lekuri 2kk päästä ja sitten tiedät eikä tarvii ennustaa.
sinikutri
tiedän että olen kuin hermoraunio. Vastausta silti täältä odottelen, uskon että tällä palstalla liikkuu myös oikea näkijä joka on tarkoitettu antamaan vastaus ongelmaani.
ruskeakutri
Jos oireesi olisivat olleet lääkärin mielestä huolestuttavat, sinulle olisi annettu pika-aika. Nykyisin ne vaan tykkää tutkia kaiken mahdollisen ja haluavat sinuakin tutkia.
Parasta miten voit tämän odotusajan käyttää on pitää hyvää huolta itsestäsi, vähentää kahvia ja lopettaa alkon käytön kokonaan, mennä ajoissa maata ja tehdä asioita jotka tuottavat sinulle iloa.
Itselleni vastaavanlainen piinaava puolen vuoden tutkimusjakso oli aikoinaan suuri askel henkisessä kasvussa. Siitä on jo kovin monta vuotta aikaa, mutta muistan sen edelleen hyvin elävästi. Olin puolukassa syksyisessä metsässä ja mietin, miten läheiset tulevat tästä selviytymään ja olenko itse enää talvella edes puolukoita syömässä. Siellä metsän aamuisessa rauhassa minä lakkasin pelkäämästä niin elämää kuin kuolemaakin.
Toivon että tämä aika koituu sinulle myös siunaukseksi ja näen, että huoleen ei ole aihetta - kuten ei minunkaan tapauksessani loppujen lopuksi ollut, vaikka epäiltiin vakavanlaatuista syöpää.
Voimaa ja iloa elämääsi, se on juuri tässä hetkessä koettavissa.
iso kiitos ja kaunista joulua
t.kysyvä