et miks amoral otti koivusen vokalistiksi? nehän menettää kaikki faninsa ja tuskin uusia tulee tilalle ihan helposti. Liian isot saappaat on koivusella täytettävänä.
en kyllä
tajua
281085
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
sen pitäisi täyttää? harmi kun amoralin jätkät ei huomanneet kysyä sun mielipidettäs, kun oot selvästi asiantuntija-ainesta;D
tarkoitti, mutta varmaan entisen laulajan saappaat
ihan omat kengät,joten ongelmaa ei ole.
ei kelpaa kaikille
kaikille? Uskompa, että tuommonen ajattelutapa on mahdollisimman kaukana Koivusen asenteesta. Eli se on voi voi, jos sulle ei kelepaa.
koivusesta, mut mitenkäs sen bändin muut jätkät?
kaikki ei sovi kaikille, niinhän se aina on.
ole huoleti.
niin sit et, mutta ei siitä tarvitse tehdä aloitusta. Omahan on ongelmas.
tyhjät läikät lattiassa. aivan kuin idolssissa! ;)
jos jotain uuttakin pystyvät kehittelemään?
että amarillo pääse enemmän esille tätäkautta jos tämä nyt on positiivistä julkisuutta .
sopii siihen mitä tulossa on.
Mä en ihan tajua tätä ajattelua, että Koivunen ois jotenki hattu-kourassa-asetelmissa lähestymässä Amoralia. Amoralin tyypit on nuoria kundeja ja aikas kapeen marginaalin muusikoita, jotka tekee kuka mitäkin päiväduunia pysyäkseen näkkileivässä. Ari edustaa niille pääsylippua kokopäivämuusikkouteen, toimeentuloon. Totuus on, että edellinen vokalisti oli ihan liian elukka levyjen massamyyntiin, vaikka truuhevariamis- ja yläastejätkät itkis palstoilla muuta.
Mutta. Voidaan hyvin kysyä, että mitä hittiä se Koivunen tosta Amoralista hyötyy? Varmasti se saippuoi sillä ittensä puhtaaksi idolsista, mutta se oli jo tekemässä sitä muutenki. Ehkä se haluu päästää itessään vaan jonku uuden puolen irti Amoralin kautta. Mä oon kumminkin aika varma, että Koivusella jatkuu sooloproggikset ja uudet musajutut läpi elämän. Siinä on vähä semmosta moniottelijan vikaa.
Amoralin musiikki on helvetin nerokasta, eikä se ole mitään haastatteluhymistelyä, kun Koivunen sanoo, että on mahtavaa päästä tekeen musaa Suomen lahjakkaimpiin kuuluvien muusikoitten kanssa. Siinä sulle se "hyöty";)
Mä kyllä sanosin, että musiikillisesti kaverit on luovia ja innovatiivisia ja soittoteknisesti ihmeen hyviä ottaen huomioon, että käsittääkseni jotkut on itseoppineita.
Mä en oo niin syvällä tossa genressä, että voisin tunnistaa nerokkuuden, mut se voi olla mun vika. Mä oisin tosi tyytyväinen, jos sä vähä avaisit tota nerouden käsitettä tässä yhteydessä. Mistä sen kuulee?
Mikä muuten ois ollu oikee kysymys?
Ari on ollu trässin & dödön sekä kuluttaja että esittäjä jo pitkään ennen idolsia. Sehän on kertonu tehneensä omia thrashbiisejäkin. Eli ei tosiaan mikään uus puoli, päinvastoin sitä ominta aria.
Kas tässä sulle vähä rautalankaa:
Olipa kerran vanhasta hevistä tykkäävä, hyvä-ääninen laulaja X, joka voitti idolsin. Alko helvetillinen dissaus median ja ei-niin-hirveen-viksun amispohjasen truuhevarijengin taholta (jengi kuvittelu, et ne ite on keksiny hyvän musiikin). Artisti X hoksas, että medialle ei mahda mitään, mutta truuhevarijengiä vois vähä jymäyttää kertomalla, että on aina tykänny just trashista ja deathista. Ja täydestä menee.
Noi trash ja death -kuviot on paljolti pelkkä proganda-ase ja kun Koivunen saa Amoralin kanssa yhteistyön toimimaan, tulee uudet kuviot. Ei Koivusen ääntä ja karismaa ja Amoralin kundien luovuutta kannata olla täysillä hyödyntämättä vain jonku genren "puhtauden" vuoks. Örinämättöön kykenee kahdeksan autonasentajaopiskelijaa kymmenestä.
=DDD. Voivoi.. ja lisäks väität Aria valehtelijaksi. No omapa on ongelmas.
Tässä muuten avartava arvio Reptile Ridesta, myös tolle yllä ihmettelevälle kommentoijalle. http://www.korroosio.fi/reviews.php?c=cd&id=2218
ihan fakta tietoo tästä, et ari ei ois aikasemmin tykännyt trash- ja death metallista?
... tykätä kuunnella death ja trash musaa kuin käyttää siihen kaikki kykynsä ja yrittää elää sen tekemisellä. Kukaan täällä ei tiedä mitään varmaa Arin tykkäämisistä ja jos mä mitään elämästä ja ihmisestä ymmärrän, ei kukaan tunne kunnolla edes itteensä.
Toi on sisäänlämpiävälle pikkupiirille suunnattu arvio, jossa edes levyarvostelija ei uskalla sanoo suoraan, mitä ajattelee, vaan on löytävinään levyltä viitteitä varmuuden vuoksi lähes kaikkiin hevin alalajeihin (varmin keino olla edes osittain oikeessa).
Pyyhin pöytää näin huonosti kiteytetyllä näkemyksellä.
mitenpä tuon hyödyn määrittelet? jos arin mielestä on kova juttu päästä tekemään levyä ja rundille amoralin kanssa, olipa syy mikä tahansa, niin eikun onnea matkaan.
kerranpa tällä vain eletään ja valitettavan moni haaskaa elämänsä tekemällä mitä "täytyy" vaikka voisi tehdä mitä haluaa.
itseoppineita;))
Eihän noit arvioita voi ymmärtää jos ei ymmärrä musaakaan;) RR on saanut loistavat arviot lukuisilla metallisivustoilla niin kotimaassa kuin ulkomailla.
Ari on sen niin monesti kertonut jopa julkisesti.. Ari nimittäin puhuu mielellään just musasta. Turha sun on alkaa epäilemään sen sanomisia myöskään. Uskon että Arin luonteen suurin vahvuus on siinä että se tietää mitä se haluaa ja myös siinä että se on rehellinen niin itselleen kuin muille.
tajuumist tarwii.
btw ei niit saappait ees tarwii täyttää jos on uudet omat kusiluistimet alla ;)))
niin ei se tarkoita että asia on muille yhtä vaikeasti hahmotettava. ihmiset tekee vaan päätöksiä omasta elämästään ilman että ne alkaa selvitteleen niitä muille.