APUA

auttakaa joku ku meijeän koneelle on jääny joku pornolinkin pikakuvake, jota ei saa pistettyä roskiksee. tulee vaa teksti et käyttö estetty. varmista ettälevy ei ole täynnä tai kirjoitussuojattu ja ettei tiodosto ole suojattu. miten tiedoston suojauksen voi poistaa?
1207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Etsi kohde ja poista jonka jälkeen poistat pikakuvakeen. sitten mene käynnistä etsi jos löytyy vielä jotain kyseiseen ohjelmaan liityvää poista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mige kirjoitti:

auttakaa joku ku meijeän koneelle on jääny joku pornolinkin pikakuvake, jota ei saa pistettyä roskiksee. tulee vaa teksti et käyttö estetty. varmista ettälevy ei ole täynnä tai kirjoitussuojattu ja ettei tiodosto ole suojattu. miten tiedoston suojauksen voi poistaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu