näiden vasemmistosiipeläiseten olisi nyt korkea aika luovuttaa ja antaa paikkansa pätevämmille, niitä olisi kyllä löytynyt, mutta kun esitettiin niin päteviä. Lisäksi kaikki näiden kahden hännystelijät ansaitsevat halveksunnan harkitsemattomuudestaan. Toivomme myös, että jokaisen poliittinen tausta tutkitaan, ennen kuin pääsee liittymään kokoomukseen. Puhdas sini-valkoinen väri kunniaan. Punainen väri on pestävä kokoomuksesta, muuten mikään ei tule muuttumaan.
Me kokoomusta äänestäneet
ehdotamme, että
6283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Me kaikki olemme ihmisiä. Me Suomessa asumme maassa, jossa vallitsee demokratia. Kaikilla meillä on sama peruslaki mukaanlukien oikeus omiin mielipiteisiimme ja poliitiseen ajatteluun.
Kaltaistesi ääriainesten mielipidekin on sallittua, sillä aivoillasi kai sinäkin ajattelet?
Politiikka ei kuitenkaan toimi ilman diplomatiaa, ja kykyä nähdä kokonaisuuksia, joissa muodostuu kompromisseja.
Haukkumalla toisinajattelijaa osoitat oman mitättömyytesi, keskustelemalla opit ymmärtämään toisin ajattelevaa ja kenties ratkaisu löytyy kompromissista, jossa kumpikin saavuttaa osan haluamastaan. Kahden kaupan ei tarvitse olla kolmannelle korvapuusti sillä demokratiassa enemmistö päättää asioista.
Kokoomusta äänestäneenä siis kysyn, ketkä perkeleen me?
Suosittelisin sinulle puolueenvaihtoa demareihin.
Kirjoitat aivan asian vierestä ja haluat ymmärtää väärin, koska sinua jurppii tämä rankka kritiikki mikä kohdistuu näihin tyrijöihin. Olet mitä ilmeisimmin lähipiiriin kuuluva, koska kukaan kokoomuslainen ei muuten kirjoittaisi tuollaista tällä hetkellä.
Miksi olet kokoomuksessa, jos ajattelet kuin vasemmistolainen? Liity vasemmistoliittoon.
oli hyvä mahdollisuus, mutta pettivät oman porukan
voi enää sanoa.....kyllä pistää itselläkin vihaksi nämä entiset nuoretkotkat kokoomuksessa....punikit ulos tai ei enää meidän perheeltä ääniä kokoomukselle tule.
muuten on ensivaalit täys fiasko