Henkinen krapula

Havainnoija

Onko puoli taistelua voitettu, kun saa ajettua partansa ja annettua itselle anteeksi? Onko morkkis tuhoavampaa kuin fyysiset seuraukset?

Kaveri sai kesällä uuden loistavan työpaikan ja lähti juhlimaan sitä. Aamulla hän heräsi Hesperian puistosta ilman kenkiä ja lompakkoa. Lisäksi joku puliveivari oli ilmeisesti päässyt sammunutta tuuppaamaan, housut olivat puolitangossa. Siitä lähtien kaveri on ollut ihan suupielet alaspäin. Se työkin meni siinä sitten heti.

2

1568

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikkein pahinta
    • Ainakin

      ottaisin mielummin kymmenen kertaa kauheemman fyysisen krapulan, jos vaan henkinen krapula jäis pois. taidan lopettaa tollasen turhan juomisen, siitä kun ei ikinä näytä kehkeytyvän mitään hyvää. sellainen on morkkis, että mietin miten sitä pystyy jatkaan normaalisti enää ikinä. kännissä oon toilaillu eilen sitten niin, että hävettää varmaan vielä kuolinvuoteellakin ja ällöttää ja ahdistaa ajatus siitä, että se tosiaan olin minä joka niin teki eilen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      86
      2483
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1445
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1331
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      905
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      31
      759
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      101
      750
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      696
    Aihe