Onko puoli taistelua voitettu, kun saa ajettua partansa ja annettua itselle anteeksi? Onko morkkis tuhoavampaa kuin fyysiset seuraukset?
Kaveri sai kesällä uuden loistavan työpaikan ja lähti juhlimaan sitä. Aamulla hän heräsi Hesperian puistosta ilman kenkiä ja lompakkoa. Lisäksi joku puliveivari oli ilmeisesti päässyt sammunutta tuuppaamaan, housut olivat puolitangossa. Siitä lähtien kaveri on ollut ihan suupielet alaspäin. Se työkin meni siinä sitten heti.
Henkinen krapula
Havainnoija
2
1523
Vastaukset
- kaikkein pahinta
tulee vaikkei olis mokaillutkaan.
http://www.youtube.com/watch?v=L5rQpc1H6NQ&feature=related - Ainakin
ottaisin mielummin kymmenen kertaa kauheemman fyysisen krapulan, jos vaan henkinen krapula jäis pois. taidan lopettaa tollasen turhan juomisen, siitä kun ei ikinä näytä kehkeytyvän mitään hyvää. sellainen on morkkis, että mietin miten sitä pystyy jatkaan normaalisti enää ikinä. kännissä oon toilaillu eilen sitten niin, että hävettää varmaan vielä kuolinvuoteellakin ja ällöttää ja ahdistaa ajatus siitä, että se tosiaan olin minä joka niin teki eilen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774602- 1801867
- 1241570
- 1221081
- 351026
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161011- 78923
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78852- 47843
- 4808