niin aloitan sitten seksielämäni kokeneempien ja ei-niin-kilttien miesten kanssa. Minua ei uskoisi neitsyeksi ja olen yrittänyt saada aikaan kuviota, jossa antaisin neitsyyteni miehelle, joka olisi myös suht. kokematon.
Ei onnistu. Sellaiset miehet pelästyy naisen pienintäkin aloitteellisuutta. Siksipä olen hieman loukkaantunut, kun ei halukas neitsyt kerran kelpaa. Annetaan sitten neitsyys jollekin, joka sen haluaa ottaa.
Kuulostanko ihan idiootilta? Koen tarvitsevani jo seksiä ja tämä tilanne on kestänyt jo yli vuoden päivät. Kertokaa mielipiteitänne, sekä miehet että naiset.
t: Neitsyt 21v.
Ei onnistu. Sellaiset miehet pelästyy naisen pienintäkin aloitteellisuutta. Siksipä olen hieman loukkaantunut, kun ei halukas neitsyt kerran kelpaa. Annetaan sitten neitsyys jollekin, joka sen haluaa ottaa.
Kuulostanko ihan idiootilta? Koen tarvitsevani jo seksiä ja tämä tilanne on kestänyt jo yli vuoden päivät. Kertokaa mielipiteitänne, sekä miehet että naiset.
t: Neitsyt 21v.
Vastaukset 23
Vanhimmat
[email protected]
Moi
Kieltämättä aika erikoinen viesti, mutta et mitenkään idiootilta vaikuta, ja luulen jollain tapaa ymmärtäväni tilannettasi. Ja niitä kokemattomien miesten reaktioita.
Itseltäni lähti poikuus 21-vuotiaana (nyt olen 29), ja siihen mennessä kokemusten puute vaivasi kovasti. Mutta syynä kokemattomuuteen oli kyllä nimenomaan ujouteni: jos joku nainen pyrki jotenkin lähentymään, menin yleensä pahasti kipsiin. Enkä osannut ottaa aloitetta.
Että turhauttavaa varmasti sinun kannaltasi. Voit laittaa spostia: [email protected], jos haluat jutella lisää. Ja niin, olen kyllä valmis apuun kuin partiopoika.
että tää tilanne on vähän erikoinen ja epätavallinen. Mun ongelma ei ole ujous, mutta en toisaalta ole liian tunkeileva tai tyrkky.
Olen tulkinnut, että kiltimmät miehet pitää mua jonain miestennielijänä. Kokeneet miehet taas pitää itsestään selvänä, että haluan harrastaa niiden kanssa seksiä. Todellisuudessa olen siis neitsyt... huoh...
Sulla voi olla ns. hyvä jätkä-syndrooma eli kuka
sitä nyt kaverin kanssa hyppää saman vällyn alle.
Vai neitsy vielä=D Mä oisin suht kokematon eli yhteyksiä.
Niinpä se on. Ns. kunnon miehet ei heti kajoa ihanaan nuoreen naiseen. Törtöt ottaisivat sen sijaan niin monta neitsyttä kuin vain vastaan tulee.
Tässä asiassa auttaisi kuitenkin jos ainakin väittäisit rakastavasi kohteena olevaa kilttiä miestä. Silloin yhteisten halujen tyydyttäminen olisi suorastaan velvollisuus.
Toisaalta ei kannata heti käydä päälle. Pieni halaus ja suukko, niin kyllä sitten luonto hoitaa loput.
Valitettavasti nyt kaiken maailman itsekkäille törtöille jää vapaat markkinat.
Kyllä asiat voi hoitaa muutenkin, kuin rakastanrakastan-jorinoilla. Olen saanut kiitosta juuri siitä R-sanan käyttämättömyydestä.
-Yksi hyvä ajatus on kertoa naimisisissa olevalle satunnaiselle kulkijalle, josko ois aikataulussa päiväkahvin verran joustoa... Ei taatusti naureskele ennen eikä jälkeenpäin.
ELi itsekkin kyllä haluaisin kovasti harrastaa seksiä mutta tuntuu pelko ja suuri jännitys (jopa tärinä) astuvan kuvaan ennenkuin edes saa etittyä mistään edes anonyymisti seksi seuraa. En ole kumminkaan mikään peräkammarinpoika vaan ehkä vain liian ujo mihinkään ja hieman hiljainen. Tuntuu kuin haluaisin jotain pysyvää ennen seksiä, jotta luottamus olisi kumppaniin eikä taas sais v****lua päin näköön. Tuntuu että vain keski-ikäiset naiset kehuvat ulkonäköäni ja luonnettan mutta oman ikäiset naiset ei edes kato. Onneksi sentään on ollut pari suhteen alkua ennenkuin sai taas rukkaset- Olen ilmeisesti tylsä tyyppi kun saa kuulla "olet kyl ihan mukava ja ihana mutta ei". Tämä on Kilttien miesten ainakin oma ongelma. Eli valtaosaan naisista ei kiltteys pure. Eikä niitä joihin puree ole liiemmin näkynyt tai ovat jo varttuja.
Ehkäpä pidän poikuuteni ja elän yksin... jos ei satu kohdalle ketään....
Naisille näyttää kelpaavan kiltit ja turvalliset miehet sitten kun on perheen perustamisen ja lasten saamisen aika, nuorempana halutaan olla villejä ja seurakin sitä myöten sitten
olla oikeassa
Mutta entäs jos mies on kiltti ja myös kiltin maineessa eikä silti halua perustaa perhettä (miksi kilttien oletetaan ilman muuta kaipaavan perhe-elämää?)? Olen itse ilmeisen kiltti ihminen ja naisetkin pitävät minua sellaisena, mutta minkäänlaista tarvetta perheenisän rooliin asettumiseksi en ole ikinä tuntenut enkä varmasti tule tuntemaankaan. Kenenkään naisen kanssa en ole koskaan päässyt seurusteluasteelle enkä siis taida päästäkään, koska nuoret naiset syrjivät kilttejä ja vanhempien kanssa en tahdo perustaa perhettä.
Samat on ongelmat mullakin, lapsia en halua ja kanssa olen kiltin miehen maineessa. Vientiä kyllä
olisi kun olen avoin ja tulen hyvin ihmisten kanssa juttuun.
Että teitä on kuin onkin olemassa, miehiä jotka eivät halua lapsia. Arvatkaapa sitten kuinka helppoa (!) on löytää, tai pitää, hyvä mies sen jälkeen kun olen kertonut että vihaan lapsia. Ja tämä siis naisnäkökulmasta.
Kyllä meitä tosiaan on mutta ei ehkä määrättömästi. Ymmärrän pulmasi, mutta vihjeeksi voisin sanoa, että me perhe-elämää kaihtavat miehet emme välttämättä vihaa lapsia, emme vain tahdo niitä itsellemme ja vastuullemme, joten sinun ei ehkä kannata varsinkaan noille "hyville" miehille ilmaista asiaa noin jyrkästi, koska siitä seuraa helposti se tulkinta, että jos vihaa lapsia, vihaa kenties monia muitakin asioita maailmassa. Olen itse aina toivonut löytäväni naisen joka voi ehdottoman varmasti sanoa, ettei ikinä halua äidiksi, mutta minäkään en toivo kuulevani naisen suusta, että hän suorastaan vihaa lapsia.
Sama juttu toisin päin. Kymmenen vuotta vanhemmat miehet ovat hyvin kiinnostuneita, mutta haluavat perustaa perheen ja "rauhoittua". (Eikä noi perheenperustamisjutut ole mitään iskurepliikkejä!!) Ja mua kiinnostaisi alkuunsa vain pelkkä suhde ilman mitään kauheita tulevaisuuden suunnitelmia.
Mutta ikäiseni eivät kiinnostu. Eikä kovin moni kiinnostakkaan pidemmän päälle.=/
Pikkuvanhuus ei taida olla muodissa...
moikka sulle, vieläkö haluat menettää neitsyyden.?
olen 29v. mies haen naista joka haluaa samaa kuin minä,;)? olen tosiaan kiltti mies, enkä seurustele,
joten tästä ei seuraa mitään ikävyyksiä sulle.
kuvat löytyy sulle, kannattaa mennä kattoa ne, ehkä jutellaan tästä mun meilissä lisää
"Sellaiset miehet pelästyy naisen pienintäkin aloitteellisuutta."
-Voisitko antaa käytännön esimerkkejä tästä - montako miestä olet onnistunut pelästyttämään? Oletko kaunis vai ruma?
mäkin haluan kilttiä miestä, mut kun se ei laittanu mitään osoitetta :-(
Mulle kyllä kelpaisi halukas neitsyt ja itseasiassa en ole vielä keneltäkään neitsyyttä vienyt joten siinäkin mielessä se olisi mielenkiintoinen kokemus. Muuten olen kyllä kokenut mies, mutta kuitenkin kiltti.
Ja et kuulosta idiootilta ollenkaan.
T:Melkein kolmekymppinen herrasmies
PS Olen Tampereelta ;)
No kun kerran on noin paha puute niin se on hyvä mainita koska saisit pikaista apua:) [email protected]
Anteeksi nyt vain, mutta toi kuulostaa vähän tyhmältä suoraan sanottuna. Vastuuntunnottomat jätkät lataa sulle sähköposti osotettansa, mutta kuuntele tätä: Odota rauhassa sellasta sopivaa, me naimisiin ja siitä sitten...
Niin siis koska? Osa naisista joutuu 30-vuotiaana kriisiin huomatessaan, että ystävättäret ovat jo naimisissa ja äitejä.
Sitten alkaa kelvata melkein kuka tahansa. Samalla ollaan katkeria uskonnolle, hyville tavoille tai viisaille vanhemmille sekä itselle hukatusta ajasta.
Toinen ääripää ovat sitten nämä teiniurheilijat, jotka ovat henkisesti loppuun kuluneita jo 30-vuotiaina.
Osaisiko joku määrittää optimihetken? 2-3 vuotta tutkinnon jälkeenkö?
"...Osaisiko joku määrittää optimihetken? 2-3 vuotta tutkinnon jälkeenkö?"
-Aika hyvä.