ja oikein hyvää Uuuta Vuotta. Lähden reissuun enkä tule koneelle ennen kun ensi vuoden puolella, joten Merry Christmas to you all!
Toivotan nyt sinulle
Hyvää Joulua
331868
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
meneekään mut Hyvää Joulua ja parempaa Uutta Vuotta myös sinulle! :)
sitä parempaa Uutta Vuotta!! :)
menee että heilahtaa. Mulla ainaski.
ettei nämä terveiset lämmitä ketään. Joulutoivotukseen laitetaan aina kenelle on.
Älä pilaa jouluisia asioita.
Kunnioita ihmistä edes vähän.
Ensimmäinen lause hänelle, viimeinen kuitenkin kaikille!
Vesitit viestin hänelle.
Joulutervehdys kirjoitetaan sydämmestä,
ei väkisin eikä pakolla.
Tässä ei ollut sydän mukana.
HANKKIKAA ELÄMÄ MUUALTA KUIN TÄÄLTÄ!
kuin myös, kuin myös :=) :=)
vähissä näyttää olevan sullakin. :=) :=)
ja sallittua kirjoittaa? Kertokaa te jotka mielestänne määräätte säännöt ja ehdot.
Kaikkien muiden on laitettava selvät tunnusmerkit ketä viesti koskee. Jotta kirjoittaja selviäisi ilman huomautuksia, piikityksiä, kirouksia ja haukkumisia on parasta laittaa nimensä alle, sp-osoite ja puh.numero. Sosiaaliturvatunnus voi tietysti vielä olla lisänä selveyden vuoksi.
Jos viestissä, varsinkaan jos uskallat laittaa anonyymin sellaisen, on pientäkään tulkinnan varaa että lukija voi tulkita sen jollakin tavalla negatiivisesti, saat olla varma raatelusta. Koska kaikki anonyymiset viestit on tietenkin osoitettu lukijalle henkilökohtaisesti ellei siinä nimenomaan mainita että ei koske henkilö X:ää, viestisi on selvää ilkeyttä, kostonhalua, kiusaamista, vainoamista. Anonyymi viesti sinänsä jo herättää pahimmat raatelijat, olipa se sitten vaikka hyvän joulun toivotus tai jotain muuta mukavaa, ellei se ole lukijan mieleisesti muotoiltu.
Jos haluat pitkän, positiivisen ketjun aikaan, laita paatoksella sydänsurun tuskaa, kaipausta, ikävää. Näissä viesteissä ei ole niin suurta merkitystä vastaanottajan henkilöllisyydestä, ei myöskään lähettäjästä, koska nämä viestit omitaan mielihyvin jokaisen sydämeen ja näppäimistöt käyvät kuumana kun jokainen keskustelee sen "omansa" kanssa.
Jos et tyhmä osaa tai tahdo alistua näihin sääntöihin sinun ei ole pakko olla täällä. Pysy poissa, idiootti ja hommaa elämä.
Näin tulee toimia palstalla pääsääntöisesti, siis jos et kuulu tiettyyn oikeutettujen ryhmään joilla on suojattu henkilöllisyys eikä heidän itsensä tarvitse antaa tuntomerkkejä. Se oikeahan toki tietää kenelle hänen viestinsä menevät...
mutta mulle ei tullut tästä hyvä olo..?
mikset voi sanoo kelle toivotat..?
sulle....ei vais kun kaikille..?
ei joulua toiselle näin tehdä..!
olo tulee tuosta viestistä. Olikohan sitä edes tarkoitettu positiiviseksi, ei tullut minullekaan hyvä fiilis tuosta.
Ylipäätään kummastuttaa koko viesti, mut mitäpä siitä. Saahan tänne kirjoittaa.
satuttaa ihmistä kenelle tämän kirjoitit?
Viimeisessä lauseessa kumosit kaiken mitä ensin
sanoit.Etkö yhtään ajatellut miltä hänestä tuntuu
Jouluna yleensä edes yritetään tehdä toiselle
hyvää.
Tässä viestissä sitä ei ollut.
tunnista viestin kirjoittajaa. En minä ainakaan tiedä kuka tuollaista kirjoittaa eikä kukaan varmaankaan halua omia tuollaista viestiä itselleen.
Viestin ainut informaatio on mielestäni tuo että hän sanoo pysyvänsä pois koneelta loppuvuoden, eli jonkun kanssa kuitenkin täällä jotain viestittelee.
Ketä helvettiä nämä viestit ja toivotukset voisi satuttaa kun kukaan ei tiedä kenelle nämä on???? Nykyään koko palsta on täynnä näitä kriitikkoja jotka löytävät tavalla tai toisella pahaa kaikesta mitä tänne toiset laittaa. Jopa hyvän joulun toivotuksesta saadaan kärttyketju aikaan.
Hyvää joulua teille kaikille hyväntuulisille, iloisille ihmisille. Risukimput teille kärttyilijöille. Teille on turha toivottaa iloista joulua kun olette menettäneet ilon kaikkeen jo kauan sitten.
pakko olla täällä? Tuskin. Samanlainen kärtty näytät itse olevan, et yhtään kummempi.
Etkö huomannut että syyllistyit samaan mistä muita syytit?
Ja - hän kirjoitti täyttä asiaa.
Pata kattilaa soimaa :)
täysosuma :)
Hellitä jo välillä ja yritä muistaa että jouluna rauha maassa ja ihmisillä hyvä tahto :))))))) Kyllä se siitä kirkastuu, parempi uusi vuosi sinullekin tulee kun vaihdat pipon ainakin numeroa suurempaan :))))))))))))
tosissanne täällä, sinäkin? Eikö sulla oikeesti oo muuta elämää? Muita syytät koko ajan, mutta
luehan omat tekstisi uudelleen.
Pelkkää vittuilua ... taidat olla tosi vittumainen ihminen.
Ei täällä ole mitään täysosumia kenellekkään,
paitsi jos sinä pidät omaa vittuiluasi sellaisena
Ei se, että laittaa kilometrin hymynaamoja muuta
tekstiäsi miksikään.
Yritähän löytää itse sitä hyvää tahtoa jostakin.
Ei kukaan edellisistä.
Hyvää joulua kaikille.
Miten joku voi ottaa tollaset pultit näistä
paskanjauhannoista, ei voi käsnätä, ei sitten millään.
Käyt joka päivä kattomassa mitä on kirjoitettu,
mitä vitun väliä sulle on mitä kukin kirjottaa.
Jonkun mielestä viesti oli kylmä, niin munkin,
mutta so what ?? mitä se sua nyppii??
Ja sä keuhkoot muille että hanki elämä!
Yritit ressu vielä piilovittuilua. hah.
pettymystänne ja katkeruuttanne tänne kun ei tullut henkilökohtaista toivotusta - tänäkään vuonna. *nyyh* No ehkä sitten ensi vuonna, jos osaatte olla vähän kiltimpiä :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
noin ilkeä?
ihan noin tyhmä sentään olla, oikeasti? Vai voitko?
Taidat voida.
Ketkähän tuon ilkeilyn aloittivat???? Joku ystävällisesti toivottaa Hyvää Joulua ja siitä aletaan sättimään ja haukkumaan. Pistäkää te nimi alle omiin viesteihinne jos ei tänne muutkaan saa anonyymisti kirjoitella. Näyttäkää sitä hyvää esimerkkiä kun olette niin täydellisiä.
HYVÄÄ JA ENNENKAIKKEA RAUHALLISTA JOULUA!
Tiinalle, Kallelle, Villelle, Jaanalle, Karille, Pekalle, Marille, Pertille...... anteeksi mutta en jaksa kirjoittaa koko almanakkaa. Ja siitäkin puuttuu monenkin nimi niin eiköhän siitä taas myrsky synny joka tapauksessa.
oikeesti noin tyhmä. Sä ton kaiken paskan aloit.
Lue viestit niin tiedät.
Paskiainen,sotkija olet sä.
katkeruus tule ilmi tästä sinun tekstistäsi.
sunlaiselle änkyrälle sitä hyvää tahtoo ja joulumieltä!
Aloita vaikka siitä ettet ota näitä viestejä noin kamalan vakavasti.
:) :) :)
Ihanaa kun toivotellaan Joulua vaikkakin sitten anonyyminä! Tuli kiva joulufiilis, kun mulle ei vielä ole kukaan livenä toivotellut
jollekkin josta välität? Miksei siinä ollut yhtään lämpöä?
Keskiyön kanelintuoksussa muistelen sinua.
Minäkin pidän kanelintuoksusta ja muistelen aivanvarmasti sinua keskiyöllä :) kanelintuoksuista kynttilää polttaessa.:)
sellasen käsityksen et tää oli kaikille palstalaisille ei kelleen erityisesti.
miten sä nyt tuolaisen kuvan voisit saada ,,siinähän toivotellaan juuri sinulle hyvän joulun toivotus:)
ja kaikille muille jotka sen lukevat. En ymmärrä miksi jotkut voi vetää pussillisen herneitä nenäänsä tuosta.
Omalta osaltani minä kiitän toivotuksista ja toivottelen lähettäjälle ja kaikille muillekin sitä samaa. Noille pillastuneille toivotan oikein Rauhallista Joulua! Yrittäkää oppia löytämään jotakin positiivista asioista niin seuraavasta vuodesta tulee taas aina parempi!
raskas kirjoittaa? Vai oliko kenellekkään erityisesti?