Saatanan läpipaska dna lopettaa eurosport
kanavat jakelustaan. Täällä Lahdessa oli ennen
kaikki hyvin, kun oli kaapelioperaattorina
Päijät-visio ja PHP. Vitun sysipaska dena
tuli ja pilasi kaikki, vittu nyt lähtee netit
ja kännykkäliittymät helvettiin tuolta
Haista-Vittu-Deeänaalta!
kanavat jakelustaan. Täällä Lahdessa oli ennen
kaikki hyvin, kun oli kaapelioperaattorina
Päijät-visio ja PHP. Vitun sysipaska dena
tuli ja pilasi kaikki, vittu nyt lähtee netit
ja kännykkäliittymät helvettiin tuolta
Haista-Vittu-Deeänaalta!
Vastaukset 14
Vanhimmat
Jyväskylässäkin oli ennen mukava pikkuoperaattori Jyväsviestintä ja homma pelasi. Sitten tuli Elisa ja ryöväs sen ja kaikki menee päin helvettiä. Sellaista se on kun nuo isot firmat tulee ja vallottaa pienet. Eihän siinä voi muuta kuin palvelu huonontua.
Mikäs vika Elisan toimissa Jyväskylässä on? Minä muistan tuon Jyväsviestinnän, ja hommat ei tosiaankaan pelannut niin kuin piti. Jos kanavia ei saanut näkymään kunnolla niin vastuusta haluttiin heti luistaa ja sai tapella, että hoitaisivat hommansa. Elisan kanssa toki on pientä säätöä ollut, mutta tarjonta ja laatu on paljon parempaa.
Olen täsmälleen samaa mieltä!
ala-arvoista haistattelua ja uhoilua. Dna ei päässyt sopimukseen Eurosportin kanssa joten pakkohan sen on silloin lopettaa sen välitys. Ei se saa sitä välittää ilman voimassa olevaa sopimusta! Ei tämä tullut lainkaan mieleen? Tosin....ei dna kaipaa noin junttimaisia ja huonosti käyttäytyviä asiakkaita jotka ei osaa muuta kuin uhota, uhkailla, haukkua ja haistatella! Parempi vaan Dnalle että sieltä lähtee sunlaiset metsäläiset ja fiksumpia asiakkaita tilalle jotka tajuaa että dnakaan ei voi aina tilanteille mitään vaikka kuinka yrittäisi!
Ihmetystähän tässä lähinnä on aiheuttanut se, että miksi juuri DNA ei päässyt sopimukseen Eurosportin kanssa, mutta muut kaapeliyhtiöt ovat päässeet. Kyllä siinä DNA:ssa silloin jotain vikaa on oltava.
Esim. joku Welho on niin iso talo ja siihen taloon tulee rahaa niin paljon että sillä on varaa solmia vaikka kalliimpikin sopimus. Dna varmaan katsoi ettei pysty tekemään sopimusta hinnalla millä hyvänsä koska se olisi tietänyt myös asiakkailta perittävien maksujen nostamista ja siitäkös taas riemu olis noussu. Eli teki niin tai näin niin aina on väärin.
Koittakaa hyväksyä se että noi urheilukanavien lähetysten oikeudet alkaa olla niin kalliita että kohta niitä aletaan karsimaan muuallakin.
Valitettava esimerkki on mm.olympialaisten lähetysoikeudet jotka siirtymässä maksukanaville ja kohta nekin kieltäytyy maksamasta yhtiöille aina kallistuvista lähetysoikeuksista.
Se. Joku valakee piste runkkas pitkin vihreetä ruutua yleensä vaan..
ja se nimi on snooker, yksi laji biljardia. Jotain pieniä eroja on snookerilla ja tavallisella biljardilla, en tosin tiedä mitä.
Vaikuttaa iha siltä yheltää tyypiltää, jolla oli
nettikamera ja kirjahylly ilmaa kirjojaa???
dna on prseeestä
Ei ole, itse olet p*rseestä!
Sanoin irti dnan kuukaus irtisanomisaika vaikka ei näy ei ikinä mitään dnalta se loppu nyt
huh - ja hjyvä näin. Koskaan ollut DeNuAaa ja kommenttien perusteella näin jatkossakin.
Luulisi kaverin olevan tyytyväinen että pääsi noin helposti sporttikanavista eroon!