5:n etupään nitinä

v:2006, 65tkm ajettu etupäästä nitinää, iskareista, pakkasten tultua, kokemusta? muuten pelittää hyvästi...

4

600

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äkkiä

      koittaan, jos vaihtaisivat takuuseen osat. Itselläni oli sama vika ja vaihtoivat vissiin aika paljonkin osia etupäähän. Eihän se vaiva sittenkään poistunut.
      Toinen ongelma oli liukuovien lukot. Lauhan kelin jälkeen kun pakastui, niin ne jäätyivät. Jos sattui saamaan oven auki, niin eipä saanut enää kiinni. Se korjattiin myös takuuseen ja sen jälkeen toimi.
      Muuten kaikin puolin hyvä auto, vaikka ajankin nykyään Octavia Scout TDI:llä

      • täälläkin

        Ihan samat vaivat. Alustan narinoita ja takaovien lukkoja rasvailtu huollossa molempina talvina...


    • Vihdoinkin kunnossa

      Mulla 2007 malli. Narinaa oli uutena pakkasella ja vaihtoivat jotain osia etupäähän. Sitten alkoikin tuskallisen pitkä prosessi kun alusta rupesi kolisemaan. auto oli pajalla 5 kertaa eikä mitään löytynyt. Vaihtoivat nyt loppusyksystä kallistuksen vakaajan helat uudelleen ja yllätys yllätys, auto ei kolise enää. Nyt voin vihdoinkin sanoa, että loistava auto.

      • Kuitenkin tyytyväinen

        Se hiukan ihmetyttää, että n.15000km ajolla 17" kesäkumeilla syönyt takarenkaat sisäreunasta vaihtokuntoon, mutta 16" talvikumit ok (ajettu myös n.15000km). On kuulemma ominaisuus johon ei voi vaikuttaa. Kulmat tarkistettiin ja ovat toleranssien sisällä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      68
      7574
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      124
      2989
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      143
      1813
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1679
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      122
      1512
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      171
      1461
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      132
      1192
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      879
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      774
    Aihe