KalPa voitti finaalissa JYPin voitoin 4-2.
Näin viime yönä unta
3
294
Vastaukset
- Juu juu ja hah hah
lakanalle ooh! Se olikin ainut tosiasia. KalPa ei yllä finaaliin, juntti. JyP voi mennäkin, mut ei KalPa koskaan.
- Hhohohoho
Taitavat vain kuvitella ja kateellisina haaveilla sitä samaa saavutusta jonka oikea jääkiekkoseura Ässät saavutti muutama vuosi sitten.Ässät katos on oikea jääkiekkojoukkue kun taas kalpa kuuluu kaukalopalloon ennemmin.
- Mä vaan
Hhohohoho kirjoitti:
Taitavat vain kuvitella ja kateellisina haaveilla sitä samaa saavutusta jonka oikea jääkiekkoseura Ässät saavutti muutama vuosi sitten.Ässät katos on oikea jääkiekkojoukkue kun taas kalpa kuuluu kaukalopalloon ennemmin.
Tämä viestiketju on kiekkokolumni vailla vertaa, taidatte olla kaikki asiantuntijoita, oletteko millon urheiluruudussa jotta tiedän katsoa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso224632Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1544100Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani133386Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai673066- 862764
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1512642Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282383- 372313
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1211620- 201615