ja hirveesti koskee kun miettii sitä lasta joka on huumehoidossa.Kun se välistä itkee puhelimessa ja on niin tuskanen.Kyllä se kipu levisi taas tänään minuunkin.Kaikki on hyvin sanovat-ajattelevat ihmiset.Paremmin nyt kun hoitojakin jo takana,mutta se tuska ja kipu sen lapsen sisällä.Iloitsen jokaisesta kuivasta päivästä,jokaisesta joka on huumeeton.Mutta rakastan lastani ja minuun sattuu.Kumpa olisi joku joka edes ymmärtäisi.
välistä kun sattuu.
surullinen äiti
6811
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
On kaksi asiaa mistä mä saan raivarit.
Toinen on kaikki insestiin liittyvä.
Ja toinen on kaikki helvetin narkki äidit!
Pitäis olla laki,abortti välittömästi sellasille ja sitte linnaan!
Ei sitten niin minkäänlaista sympatiaa!!
Kyllä olen kuullut itse hoitsujen suustakin totuuksia ja mielipiteitä.Kun olin itse synnyttämässä, siellä oli just joku raskaana oleva äiti aivan päissään.Tuli niin saatanan paska olo ku katto sitä touhua.
Vihaa.Pelkkää vihaa!
Muuta ei heru.
Turhaa minua syyllistät narkomani äideistä.en ole juoppo tai narkkari.ei ole lapseni minulta taitojaan oppinut.Oikeastaan tunsin jopa pienen säälintunteenkin sinua kohtaan,koska narkomani vihassasi et kykene ajattelemaan mitenkään toisin.ehkä se viha ja enerkia pitäisi suunnata sinne taholle jossa on esim.päätetty että jokaisella narkomani äidillä on oikeus viedä vauva mukanaan...katsotaan kuin käy?harvoin hyvin käy.Mutta vihasi ei ollut aiheellista minulle.ja minä nyt vain rakastan lastani oli hän narkomani tai ei.Vihaan kyllä sitä että hän aloitti ja vihaan niitä jotka vaikutti aloittamiseen.
tuhoaa. Mieti sitä.
Siks toisekseen puhe oli lapsesta, ei äidistä.
Mieti sitäkin, että omakin lapses voi sortua humehiin. Vihallakos hänet sitten parannat.
äiti potee tuskaa lapsensa puolesta.näinkö muut äidit lisäksi sylkevät kintuille?Kirjoituksesi osoittaa oman epäkypsyytesi ja ehkä surkeudenkin.Koska kirjoituksesi on törkeä!Narkomania on muuten muutakin kuin aineissa synnyttäviä äitejä.ja Tänä päivänä voi kenen lapsesta vain tulla narkkari.tuskin omaa lastasi linnaan tai tuomiolle veisit.en usko ja jos veisit niin et olisi ainakaan hyvä tuki lapsellesi.Toivotaan ettei vihasi kolahda omaan nilkkaasi.
En vain voi kun toivoa paljon voimia sinulle ja lapsellesi. Mikään ei ole hirveämpää kuin oman lapsen kärsiminen oli syy mikä tahansa:(
Lapsesi on kuitenkin hoidossa tällähetkellä ja se on aina askel eteenpäin, vaikka sortumisiakin tapahtuisi.. Se on merkki halusta parantua.
Rakkaudellasi et voi huumeongelmaa poistaa, mutta rakkaudellasi autat lastasi taistelemaan ongelmaa vastaan. VOIMIA SINULLE JA LAPSELLESI!
Käyt läpi ihan mahdottoman suurta asiaa ja varmaan
tosiaan auttaisi, jos olisi joku, joka ymmärtää...
Oletko kuullut, onko paikkakunnallasi mitään tahoa, jossa saisit vertaistukea. Täällä Turussa esim. Operaatio Toivo tekee aivan mahtavaa työtä tällä saralla, nimenomaan esim. huumeisiin sortuneiden läheisten tukemiseksi. Valitettavasti et ole ainut, joka elää juuri nyt samanlaista tuskaa, jota koet - ja jos vaan jaksat, ota selvää miten saat heihin yhteyden!
Kaikkea hyvää Sinulle ja Lapsellesi tulevaisuuteen!