joka tuo nähtäville autovertailun ( kuten Auto Bild, katsastustilastot, tiepalvelut) missä Pösö ja yleensäkkin PSA:N kyhäelmät on menestynyt.
Maksan 1milj.€:n
palkkion..
14837
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Helppo luvata kun sellaista ei ole. Pösö on paska.
mut sulta ei löydy miljoonaa,katteeton lupaus.
paskanpuhuja. Tilastoja löytyy aina jostain. Vaikka en itse ko. automerkkiä juurikaan arvosta.
lukemalla Car of the Year-organisaation sivuilta kyseisestä kilpailusta, sen asiantuntija organisaatiosta ja tuloksista vaikkapa vuosilta 1988, 1990 ja 2002. Kilpailuun osallistuu vuosittain kymmeniä eri automerkkejä. On hieman toista tasoa kuin Auto Bildin 5-8 vuotta vanhoilla testeillä, joita käytetään edelleen uusina vuodesta toiseen lisättynä omistajien lähettämillä satunnaisilla sähköpostipalautteilla lehden toimitukseen. Huoltamotestikin, jota käyttiin esim. uudessa raportissa Citroenin kohdalla perusteena oli vuodelta 2002.
http://www.caroftheyear.org/
Vastaavasti Cabrio of The Year-kilpailua voit tarkastella vuosilta 1994, 2001 ja 2003.
Saksasta voit tarkastella myös Goldene Lenkrad-kilpailun tuloksia ja Japanista Paras tuontiauto kilpailua viime vuodelta.
Aika surkeeta...
päivältä eivät vielä tulleet. Jos olit aloittaja menit aika nopeasti puihin.
sulle ei tunnu kelpaavan sitten mikään, ihan sama mistä täällä puhutaan niin sun mielestä kaikki on perseestä. Taitaa johtua kaikki siitä että olet ihmeisenä perseestä.
Ei vaan jaksa noita höpöhöpöjuttuja....
nuokin alussa mainitut Auto Bildin ns. "laaturaportit", kriteerit ja kesto- sekä huoltamotestaukset mm. Seatin, Peugeotin, Citroenin jne osalta ovat tehty jo 2000-luvun alkuvuosina vaikka niitä tänäkin vuonna 2008 vielä uusina tuloksina esitellään. Eipä taida ko. lehdellä riittää resurssit joka vuosia kymmeniä eri automerkkejä ja malleja uudelleen testailla vaan vanhaa tietoa lyödään uutena kehiin. Vähän korjaillaan toimitukseen lähetetyillä viesteillä: tänä vuonna ei enää saatu niin paljon tästä merkistä palautteita. Kun jokin autotehdas ei kustanna lystiä niin käytetäänpä vanhoja testejä sen osalta. Hohhoijaa.. Ja jotkut niihin vielä lujasti takametsissä uskovatkin onhan se lehteen painettu.
se jo vuosi 2007 onkin, aika surkeeta kun ei ollut eilen - no sekinhän on jo nyt historiaa.
http://www.zercustoms.com/news/Peugeot-207-is-Best-Import-in-Japan.html
kun sulla ei kuitenkaan ole katetta sanoillesi. Eli nosta se milli ensin pöytään niin aletaan etsimään.
ja osta muijalles uudet villahousut, pysyy edes sen tavara lämpimänä, sinusta ei ole sen lämmittäjäksi.
summia,joita et pysty ahkerallakaan työttömyysturvasta säästämisellä elinaikanasi edes osittain maksamaan.Tuskin edes ymmärrät,kuinka suuresta summasta on kyse.Rahamiehet on aivan muualla kuin kirjoittelemassa Suoli24 sivuilla.
Peugeot on ollut jo pitkään se paras !
Eurooppalaisena, en edes katsele, mitään riisikuppeja - haluan auton !