Sunnuntai 21.12.2008

Raitista pyhä aamua kaikille
4311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Piti nousta ylös hyvissä ajoin että ehtii olla raittiina koko tämän lyhyen päivän.

Äänestä
  • päivin, illoin, aamuin, öin --- raittiina!

    Äänestä

Raittiina ollaan ja kohta tungetaan kinkku uuniin jos se sopii sinne.

Äänestä

Pitää jo harjoitella syömistä, että on sitten aattona voimissaan.
Viina ei ole tullut mieleenkään, mutta olen jo tavannut sellaisenkin, jolla ryyppyputki on jo alkanut. Ja kun kaverin tunnen, niin tiedän, että vuodenvaihdekin vierähtää samaan juhlaan.
Tänä vuonna minä en aijo enää lainailla sille rahaa, kuten muutamana aikaisempana vuonna on ollut tapana.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


PanRaiser kirjoitti:

Raitista pyhä aamua kaikille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu