KOKOOMUS ON KUNINGAS!

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Kokoomus nousi selv%C3%A4%C3%A4n johtoon HS-gallupissa/1135242227197

Kansallisen Kokoomuksen kannatus jo 24,1 % !!!

Kyllä viisas kansa tietää mihin turvautua kun maailmalla tuiskuaa.

Punikit saavat nauloja arkkuun niin että heikompia hirvittää. Sosialistipöllöiltä ei edes kysytä yhtään mitään, ei vähääkään.

Nyt tarvitaan nimittäin ammattitaitoa!

Hyvä Suomi!
5219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kuninkailla on ollut tapana kyykyttää kansaa,niin kokoomuksellakin,ja tyhmää kansaa viedään kuin pässiä narussa.

Äänestä

Mutta on parempiakin tapoja hoitaa politiikkaa:

On otettava huomioon myös toisinajattelijat. Oman ympäristöni kokoomuslaiset ovat hyvin ahdasmielisiä.

On edistettävä myös muiden kansanryhmien hyvinvointia, ei ainoastaan rikkaiden. Kauniit ja rikkaat eivät ymmärrä, että ihminen ei ole oman onnensa seppä. Kokoomuslaiset ovat usein suvaitsemattomia ja kapeasti ajattelevia. Helposti he syyttävät muita eivätkä ymmärrä, että usein he ovat saaneet kaiken valmiina.

Lapset, vanhukset, sairaat, työttömät eivät pysty hankkimaan toimeentuloaan, mutta se ei mene perille kokoomuslaiseen ajatteluun. Tarvitaan sosiaaliturvaa, jonka kokoomus haluaa lopettaa tai ainakin huomattavasti vähentää.

Ulkopolitiikassa kokoomus haluaa Natoon, siis valmistautua puolustukseen = sotaan. Me muiden puolueiden kannattajat olemme eri mieltä. Menestyksellistä ulkopolitiikkaa hoidetaan muuten kuin asein.

Onneksi Suomessa on muitakin puolueita, joilla vielä on valtaa. Emme elä oikeistolaisessa diktatuurissa.

Äänestä

..sitten vastaa köyhyyden poistumisesta pika pikaa, sitähän kansalaiset siltä odottaa. Ajatteles jos ei poista, kuinka sille käy??

Minä halveksin ahnetta Kokoomusta, joka ratsastaa työväenviitta päällään, kun tosiasiassa pettää työläistä kaiken aikaa.

Minusta Kokoomuksen kannattajilla ei ole kaikki kohdallaan ja sinä Manninen tämän todistatkin elävästi.

Äänestä
  • Vanhansen ykkös ja kakkos hallituksen etuuksien
    nostot.

    Onko tehtävä jotenkin ylivoimainen?

    Taitaa olla.

    Näytät niin saatanan tyhmältä puhuessasi läpiä
    päähäsi.

    No, eihän kommarin pers suti voi muulta näyttää-
    kään.

    Valeen voimalla ylläpidetyn aatteen edustajana.

    Köyhyyttä ei poista muu kuin LISÄARVO!

    Sinun köyhyyden "poistosi" on sitä että kaikista
    tulee köyhiä.

    Maksaisit paskarahalla työläistenkin palkat ja
    perustaisit Suomen kokoisen työleirin.

    Eipä juuri kiinnosta, sanovat Suomen työläiset.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PappaManninen kirjoitti:

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Kokoomus nousi selv%C3%A4%C3%A4n johtoon HS-gallupissa/1135242227197

Kansallisen Kokoomuksen kannatus jo 24,1 % !!!

Kyllä viisas kansa tietää mihin turvautua kun maailmalla tuiskuaa.

Punikit saavat nauloja arkkuun niin että heikompia hirvittää. Sosialistipöllöiltä ei edes kysytä yhtään mitään, ei vähääkään.

Nyt tarvitaan nimittäin ammattitaitoa!

Hyvä Suomi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu