Googlen automaattisesta syötöstä hieman

MinäIte.

Nyt on sellanen juttu että jos linkki on tällanen http://www.google.com/webhp?hl=fi, niin siinä ei tule automaattisia syöttöjä, mutta jos linkki on tällanen http://www.google.fi/, niin silloin ilmestyy syöttöjä.

Googlen sivulla on linkki jossa lukee "Siirry Google -Suomi sivulle" älä klikkaa sitä jos et halua automaattisia syöttöjä.

Vaikka tämä on pitempi linkki http://www.google.com/webhp?hl=fi, niin se on kuitenkin suomenkielinen.

2

592

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juhakorkeapudas

      Parempi tapa on käyttää Googlea selaimen aloitussivuna niin säästyy linkin klikkaamiselta. Kyseisen toiminnon voi myös ottaa pois päältä (Asetukset), jolloin mitään vippaskonsteja ei tarvita.

      • MinäIte.

        Minulla oli aloitussivuna ennen google, mutta kun asetukset eivät pysyneet selainhistorian tyhjennyksen jälkeen vaihdoin Yahoon.

        Aina kun selaimen aukasi niin taas joutui pistää asetukset ja tallentaa, en siihen ala.

        Halusin vain tarkentaa asian jonka hoksasin. Ei kaikilla ole aloitusivuna google ja eivät välttämättä haluakaan.

        Nythän voi valita pitemmän linkin googlesta ja asentaa sen aloitussivuksi ken haluaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2264
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1058
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      972
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      883
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      773
    9. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    10. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      753
    Aihe