Onko näistä Viasatin paketin kanavista mikään HD tasoinen?
HD kysym
7
764
Vastaukset
- alla olevat
ja harkitse vielä toisen kerran mahd. tilausta !
- maailmassa
Kesällä ilmestyneessä Tekniikan maailmassa (en muista numeroa) oli vertailua Hd-kanavien suhteen Viasatin ja Canalin välillä. Muistaakseni Viasat veti pidemmän korren tässä vertailussa.
- mikkikissa
Siinä kehuttiin viasattia unicable tekniikasta jossa yhdellä kaapelilla voi vetää lähetykset boxiin...
Ja tekstissä moitittiin kuvan häiriöitä ja kanava määrää - luettu
mikkikissa kirjoitti:
Siinä kehuttiin viasattia unicable tekniikasta jossa yhdellä kaapelilla voi vetää lähetykset boxiin...
Ja tekstissä moitittiin kuvan häiriöitä ja kanava määräämäärä ei vaan korvaa laatua. Ei se auta, jos on 9 HD kanavaa, mutta lähetykset on SD-kamaa, niinkuin kanaalilla paljon on.
- mikkikissa
luettu kirjoitti:
määrä ei vaan korvaa laatua. Ei se auta, jos on 9 HD kanavaa, mutta lähetykset on SD-kamaa, niinkuin kanaalilla paljon on.
Kyse kun on katvealue paikasta on canaldigital ratkaisu paras mahdollinen...
Kyllä ihan hyvin full hd tv stä on näkynyt kumpikin operaattori... Rekkakuskit jäällä on hd tasoinen lähetys sitä tulee katsottua - perustele
luettu kirjoitti:
määrä ei vaan korvaa laatua. Ei se auta, jos on 9 HD kanavaa, mutta lähetykset on SD-kamaa, niinkuin kanaalilla paljon on.
miten perustelet tämän väitteen? sulla varmaan on laitettuna ylös kunkin kanavan keskimääräiset bitratet... not.
- mikkikissa
mikkikissa kirjoitti:
Kyse kun on katvealue paikasta on canaldigital ratkaisu paras mahdollinen...
Kyllä ihan hyvin full hd tv stä on näkynyt kumpikin operaattori... Rekkakuskit jäällä on hd tasoinen lähetys sitä tulee katsottuaEi ole tietoa bittimäärästä,mutta history channelin sivuilta löytyy maininta kuvattu hd kalustolla voihan tuo sitten lähettäjällä olla jotain muuta.
Parempi kuva siinä on kuin mtv3 n vastaavassa sarjassa,joka viimeviikolla loppui.Kesäkuussa on paremmin kaistaa canaldigitalilla kun thor 6 aloittaa lähetykset.
Jos tuota katve pakettia ei olisi keksitty,ei tarvis maksaa televisio maksua. Viasatin kans teen niin otan tarjouksen vastaan voisi vain tuo samsung boxi tukea tuota multifocus antennia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741