Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Onkos muut huomanneet...

Olemme täällä palstalla keskustelleet mm. siitä, onko yleensä Veikkauksen arvoissa niitä mainostettuja voittoja, kun tuntui siltä, ettei tule juuri kellekään minkäänlaisia voittoja?
No, Veikkaus on huomannut, että arpojen osto on radikaalisti vähentynyt, joten nyt se on laittanut myytäviin arpoihin runsaasti pikkuvoittoja, mutta vieläkään ei ole selvyyttä, voittaako kukaan koskaan mitään isompaa rahamäärää?
41038
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei ole kun pieniä ja nimeksi joku isompi varsinaiset voitot menee veikkauksen sisäpiirille , jo yli tuhat arpaa ostannut ns.voittoarvat voi valkata nipuista pois aika helposti aikasemmin oli joka 14 nipussa1x 100e joka 7 nipussa 3 voittoa 50e ja 2x20 e nyt usimmissa näyttää tosiaan joka kolmannessa 25 a nipussaolevan 5-10 e voittoja 4 kpl 20 e 1 kpl

Äänestä
  • No, toi sun kirjoituksesi selittää sen, miksi täällä arpoja myyvä kauppias ja sen lähipiiri saa ne harvat suuremmat voitot. Ja kehuvat vielä asiasta.

    Äänestä

...On se, että Veikkauksen ei edes tarvi laskeen liikenteeseen kuin muutama päävoitto vuodessa...

Äänestä
  • ...Ja, jos joku veikkapelin "agenteista" näkee tään niin sanonpa vaan että senverranvoisnähdävaivaa noiden nettiarpojen numeroiden kanssa, että ei tulis kolmea samannumeroista arpaa peräkkäin(päätelkää siintä ohjataanko koko toimintaa tietokoneiden avulla ala KENO). Tutkikaas niitä onlinearvottuja rivejä lotoissa... Onkos aikas pieniä numeroita nääs... ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pepitar kirjoitti:

Olemme täällä palstalla keskustelleet mm. siitä, onko yleensä Veikkauksen arvoissa niitä mainostettuja voittoja, kun tuntui siltä, ettei tule juuri kellekään minkäänlaisia voittoja?
No, Veikkaus on huomannut, että arpojen osto on radikaalisti vähentynyt, joten nyt se on laittanut myytäviin arpoihin runsaasti pikkuvoittoja, mutta vieläkään ei ole selvyyttä, voittaako kukaan koskaan mitään isompaa rahamäärää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu