Gaza on nälkäkuurilla

pistetään poskeen israelilaista tomaattia.

Tuetaanko me tosiaankin israelilaisten keskitysleiritouhuja?
6142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

takia!
Site ne on osa jälleen FASISMIA!

Äänestä
  • Israelilla on "lopullinen ratkaisu" omaan "palestiinalaiskysymykseensä": hidas kansanmurha nälkään näännyttämällä.

    Äänestä

  • ghettoon! kirjoitti:

    Israelilla on "lopullinen ratkaisu" omaan "palestiinalaiskysymykseensä": hidas kansanmurha nälkään näännyttämällä.

    Onko sinulla jotain lukuja siitä montako nälkään kuollutta Gazassa on ollut? Minä olin siinä käsityksessä, että arabit kuolevat siellä enimmäkseen toisten arabien luodeista.

    Äänestä

Minä olen käynyt Gazassa kerran, eikä se kyllä miltään keskitysleiriltä näyttänyt. Samannäköinen se oli kuin muukin vastaavan kokoinen arabikaupunki. Vähän sellainen rönttyisen näköinen paikka.

Äänestä
  • Israelissa partioivat ettei kukaan pääsisi leipäpalaa antamaan gazalaisille. Sähköä saa kun saa ja vedetkin on poikki.

    En tiedä kuinka tavallista on, että kaupungin rajoilla estetään ruokakuljetukset. Taisit käydä Gazassa ennen marraskuun kuudetta päivää.

    Äänestä

  • monenlaisia kirjoitti:

    Israelissa partioivat ettei kukaan pääsisi leipäpalaa antamaan gazalaisille. Sähköä saa kun saa ja vedetkin on poikki.

    En tiedä kuinka tavallista on, että kaupungin rajoilla estetään ruokakuljetukset. Taisit käydä Gazassa ennen marraskuun kuudetta päivää.

    "Israelissa partioivat ettei kukaan pääsisi leipäpalaa antamaan gazalaisille. "

    Täytyisi löytää jokin keino, ettei niiden leipäpalojen joukossa kulje asejärjestelmiä myös.

    "Sähköä saa kun saa ja vedetkin on poikki."

    Tuollaista on tosin monissakin muissakin kehitysmaissa, ei niinkään Gazan ominaisuus.

    "En tiedä kuinka tavallista on, että kaupungin rajoilla estetään ruokakuljetukset."

    Sopii kysyä egyptiläisiltä, eihän raja sinnekään suuntaan ole auki.

    "Taisit käydä Gazassa ennen marraskuun kuudetta päivää. "

    Pitää paikkaansa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomessa kirjoitti:

pistetään poskeen israelilaista tomaattia.

Tuetaanko me tosiaankin israelilaisten keskitysleiritouhuja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu