Tonyn uusin kirja

"Kovan päivän ilta" on Tonyn uusin kirja. Mietelauseita ja runon tyylisiä pläjäyksiä.
Ei muuta ku ostamaan!
2132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lahjoittaako Hänen Armeliaisuutensa kirjan tuoton tällä kerralla TODISTETTAVASTI pyydettyyn Nuorten huumeidenkäyttäjien vieroitus-kuntoutukseen?
Aiemmista lahjoitusväitteistä ei ole saatavilla todisteita.

Äänestä

Aivovamman saaneen miehen ensimmäiseltä rumokoelmalta odotetaan paljon. Saisinko näytteen hänen runoistaan, jotka epäilemättä johtavat Nobel-palkintoon.

Ja vastatkaa nyt Stanin kysymykseen: missä ovat muka veteraaneille ja lastensairaaloille lahjoitetut rahat?

Täytynee kysyä verottajalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostan! kirjoitti:

"Kovan päivän ilta" on Tonyn uusin kirja. Mietelauseita ja runon tyylisiä pläjäyksiä.
Ei muuta ku ostamaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu