apuja kaistanjakoon

Kuinka saisi jaettua laajakaistan helpoiten kahelle koneelle.Pöytäkoneessa on sisäinen adsl kortti ja läppärissä verkkokortti.Pikaisia apuja kaivataan.Käyttis on xp pro
1254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

laitat verkkokortin myös pöytäkoneeseen ja ristiinkytketty kaapeli koneiden välille. Sitten vaan pöytäkoneen Windowsista internet connection sharing käyttöön ja pitäisi toimia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaisa kirjoitti:

Kuinka saisi jaettua laajakaistan helpoiten kahelle koneelle.Pöytäkoneessa on sisäinen adsl kortti ja läppärissä verkkokortti.Pikaisia apuja kaivataan.Käyttis on xp pro

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu