siis miehelläni on varmasti jonkinasteinen paniikkihäiriö. Se uskaltaa mennä pieneen kauppaan mutta auta armias isompi s market esim. Hänelle tulee yhtääkkkiä paniikki, käsiä pistelee suorastaan pakokauhu....joutuu jättämään ostokset siihen ja eikun ulos kaupasta.
Kädet vapisee ihan hulluna siinä tilanteessa ja myyjäkin jo varmaan katsoo mikä tolla oikein on.
Olen sanonut useasti hänelle että menee lääkäriin selvittämään ja hakemaan paniikkih. lääkkeet mutta ei hän kuulemma tarvitse.
Herra isä näkeehän ton.
Kädet vapisee ihan hulluna siinä tilanteessa ja myyjäkin jo varmaan katsoo mikä tolla oikein on.
Olen sanonut useasti hänelle että menee lääkäriin selvittämään ja hakemaan paniikkih. lääkkeet mutta ei hän kuulemma tarvitse.
Herra isä näkeehän ton.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Voi olla. Mutta kuka tahansa voi ahdistua isossa kaupassa koska stressi voi tulla jos siellä on ruuhkaa, kiirettä ja pitäisi löytää kaikki tavarat vaikka olisikin kauppalappu. Ihan ymmärrettävää. Kirkkaat valotkin usein.
Kofeiini pois, alkoholi ja kaakao, ne lisää paniikihäiriötä. Ja aurinkolasit voisi estää kirkasta valoa lisäämästä ressiä, kaupoissa on kovat halogeenivalot nykyään.
Yksityiseltä lekuriltakin saa lääkettä pahimpaan jos ei omalle viitsi reseptiä kysymään. Mutta ei ehkä kannata koko aikaa /siis elmää mitään lääkkeitä vedellä, miettii ensin mistä se voi tulla jokaisella omat juttunsa. Zemppiä. :)
Ja tosiaan lääkettä ei ole pakko ottaa, vain jos itse haluaa. Ettei ed. vististä tullut väärää käsitystä.
Miehelläsi on bakteereja jotka aiheuttavat paniikkihäiriön. Koeta auttaa häntä pääsemään niistä eroon.
Voisitko vähän selittää tarkemmin? Jos olisi vaikka parempaa näkemystä ko.asiasta. Tytti
Solunsisäiset bakteerit voivat olla yleensä ainakin luuytimessä, jos on esim. keuhkoklamydiaa. Metallinen maku on tyypillistä, kun nämä infektoituneet solut tuhoutuvat (punaiset verisolut). Kokeile jotain lisäravinteita jotka saavat aikaan solukuolemia kun vapauttuvat vallatun solun bakteerista. Esim. lipoiinihappo.
Käsittääkseni keuhkoklamydiabakteerin ote vallatusta solusta on aika heppoinen, ja sitä voi häiritä helposti anti-oksidanteilla, alfalipoiinihappo on näistä anti-oksidanteista tehokkain, jolloin vallattu solu voi tuhoutua ja bakteeri joka tulee ulos tuhoutuu myös myöhemmin.
Ajatelkaa nyt aivoilla. Tällä edellisellä kirjoittajalla on aivoissa jokin tuhoutunut osa!
"Ajatelkaa nyt aivoilla. Tällä edellisellä kirjoittajalla on aivoissa jokin tuhoutunut osa!"
Perustelut?
Paniikkihäiriö ei ole mikään mysteeri enää, kiitos omien tutkimuksieni. Se halutaan pitää jonain mystisenä sairautena, vaikkei todellisuudessa ole sitä. En suosittele mitään lääkehoitoa, jolla rahoitatte korruptoitunutta lääketiedettä, sillä ainoa tapa parantua täysin on tuhota krooninen bakteeriinfektio joka aiheutaa paniikkihäiriöitä.
Pelkästään oireiden lievittäminen kalliilla lääkkeillä ei tule viemään pitkälle, sillä kroonisessa bakteeri-infektiossa ei pelkästään paniikkihäiriö tule olemaan ongelma, vaan monet muut asiat, kuten riski sairastua sydän & verisuonitauteihin, masennukseen, diabetekseen, osteoporoosiin, sekä kilpirauhassairauksiin. Nämkin sairaudet ovat kaikki bakteerien aiheuttamia. Siis teistä voi tulla lopulta monivammaisia, ellette itse tee asialle jotain.
Kokeilkaa niin tiedätte.. ei maksa paljon.
http://www.anttiheikkila.com/sivu.php?id=2&art=81
"Täällä maailman pussin perällä mikään ei näytä muuttuvan, vaikka maailmalla tapahtuisi mitä. Asemansa saavuttaneet päällepäsmärit eivät kykene muuttamaan asenteitaan, vaikka aika on ajanut heidän ohitseen ajat sitten. Suomessa luotetaan viranomaisten sanaan, vaikka se sotisi omaa elämänkokemusta ja maalaisjärkeä vastaan."
Vaikuttaa siltä että meiehensä tilanteesta täällä netissä turuilla ja toreila hoiteleva haluaa saadan miehensä "hoitoon" jotta itse voisi paremmin. Kyseessä on sosiaalirasismi.
Eihän yskänlääkettäkään ole pakko käyttää eivätkä yskäpotilaiden omaiset täällä netissä omaistensa yskää pilkkaa.
se on yleisin paniikkihäiriön aiheuttaja.
kun toitotella koko ajan kofeiinista, eikä se paniikkihäiriön suurin aiheuttaja edes ole.
Vaihda levyä!
Näyttää siltä juu,että aika tutut oireet ovat. Miehelle on kauheen vaikea tunnustaa,että sairastaa jotain psyykkistä. Hyvin monet alkaa ongelmiinsa käyttämään alkoholia ja sitten kun aletaan hoitamaan alkoholismia,niin taustalta löytyy esim.tällainen paniikkihäiriö,ahdistus. Pakko oli minunkin hakee apua ja lääkkeet vastaan kun meni niin pahaksi,etten pystynyt töihin menemään. Kauan kituutin ja elämä oli yhtä helvettiä. Vaikka miten odotti,että helpottaisi,niin ei kun vaan vuosi vuodelta paheni. Tiedän,että se hävettää,mutta muuta keinoa ei ole kuin avun hakeminen. Voimia!