koska perussuomalaiset ovat nousseet niin kovaa vauhtia politiikassa.. Se on hämmentänyt entisiä vanhempia puolueita, mutta kun perussuomalaiset pääsevät hallitukseen, niin suhtautuminen varmasti muuttuu. Ei me sen kummallisempi puolue olla..
ihmisiä vain pelottaa
4
148
Vastaukset
- tullaan?
Siinä onkin tavallisella ihmisellä opettelemista. Koko yli-ihmisajatus on niin vieras. Eikä huvittaisi mennä yöllä polttelemaan kenenkään kauppoja tai asuntoja.
- polttavat
Ovatko Kreikassa, Malmössä ja Ranskassa autoja, liikehuoneistoja ym. omaisuutta tuhopolttaneet natseja?
Heitelevätkö natsit polttopulloja ja kiviä poliiseja kohti näissä maissa.
Estävätkö natsit Malmössä palokunnan toimintaa kivittämällä?
Eipä ole hakaristitunnuksia näkynyt, mamuja sitäkin enemmän. polttavat kirjoitti:
Ovatko Kreikassa, Malmössä ja Ranskassa autoja, liikehuoneistoja ym. omaisuutta tuhopolttaneet natseja?
Heitelevätkö natsit polttopulloja ja kiviä poliiseja kohti näissä maissa.
Estävätkö natsit Malmössä palokunnan toimintaa kivittämällä?
Eipä ole hakaristitunnuksia näkynyt, mamuja sitäkin enemmän.Termit vaihtelevat
Uusruotsalainen = maahantuotu ruotsalainen = kehitysmaasta tullut maahanmuuttaja = rauhallinen
Uusnatsi = maahantuotu natsi = kehitysmaasta tullut maahanmuuttaja = sotaisempaa versio- hakaristi...
polttavat kirjoitti:
Ovatko Kreikassa, Malmössä ja Ranskassa autoja, liikehuoneistoja ym. omaisuutta tuhopolttaneet natseja?
Heitelevätkö natsit polttopulloja ja kiviä poliiseja kohti näissä maissa.
Estävätkö natsit Malmössä palokunnan toimintaa kivittämällä?
Eipä ole hakaristitunnuksia näkynyt, mamuja sitäkin enemmän.Kansallismieliset uusnatsit käyttävät muitakin symbooleita kuin hakaristiä joka on tietenkin kunkku symboolien joukossa. Hakaristilippu ilmestyi helsinkiläisen kerrostalon parvekkeelle PerusS:n vaalivoiton innoittamana.
On niitä muitakin:
http://flagspot.net/flags/qt-z_sym.html
Uusnatsit ovat kunnostautuneet maahanmuuttajien asuintalojen ja liikerakennusten tuhopolttajina varsinkin Saksassa ja Venäjällä. Kristalliöiden ihailu on suurta Suomenkin uusnatsien keskuudessa. Uusnatsit ovat löytäneet poliittisen suojasataman PerusS-puolueessa. Soinin siipien suojassa sen on hyvä organisoida toimintaansa. Uuusnatsien nousun ovat saaneet kokea mm. monet maahanmuuton parissa työskentelevät virkamiehet ja -naiset.
Natsit pelmahtavat korppiparvena paikalle lähes jokaiseen maahanmuuttoa sivuavaan nettikeskusteluun. PerusS:n palstalla he ovat kantajengiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2093604Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133396Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä872586Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92175Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling512075Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.101914Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue411717- 901591
- 721163
- 741160