Koska nyt on ongelmana se, että näitä oikeusjuttuja ihmiskaupasta tulee sarjanaan näköjään sen seurauksena, että kehitysvammaisia naisia on päässyt livahtamaan alalle, on ryhdyttävä toimenpiteisiin.
Ongelman ratkaisu voi lähteä vain siitä, että seksin ostajat ja yleensä heteroseksiä harjoittavat miehet, oppivat paremmin erottamaan kehitysvammaiset normaaliälyisistä naisista.
Siksi onkin kohta tulossa miehille websivusto, jossa neuvotaan, miten kehitysvammaisen voi erottaa eri tuntomerkeistä tavallisesta naisesta. On nimittäin olemassa erilaisia fyysisiä piirteitä ja käyttäytymisen piirteitä, joista kokenut ihminen erottaa psyykkisen kehitysvamman olemassaolon. Tähän asti näistä tunnusmerkeistä ei ole vain laajemmin tiedotettu, koska kaikki vanhemmat eivät halua, että muut huomaavat heidän lastensa olevan kehitysvammaisia, ja monet ovat sitä mieltä, että heistä ei ole itsestään mukavaa, että heidät heti huomataan kadulla liikkuessa kehitysvammaisiksi.
Mutta kun ministeri Holmlund on niin huolissaan tästä kehitysvammaisten lipsahtamisesta seksityöhön, niin ei muu auta, kun pistää kunnon kampanja pystyyn teemalla: Tunnista kehitysvammainen,
Kehitysvammaisongelma
11
862
Vastaukset
- ,.,.,.
masturboi, äläkä ole säälittävä seksistä maksava mies... It´s that simple....
- seksissäkään
Mutta tietenkään kukaan ei maksa vammaisesta työntekijästä terveen ammattilaisen hintaa!
- augustulus
Kehitysvammainenkin - mies tai nainen - on oikea ihminen ja hänellä on myös seksuaaliset halut, toiveet ja oikeudetkin - eikö vain. Ongelma onkin se, saako kehitysvammainen harrastaa seksiä ja saako hän harrastaa sitä maksusta joko maksavana tai maksun saavana osapuolena. Prostituutiohan ei ole laitonta eikä maksukaan kuin tietyin edellytyksin.
Viisaammat vastatkoon.- ihan kaikille
Lähtökohtaisesti kansalaisoikeudet kuuluu kaikille ihmisille.
Pitää olla erittäin hyvät perustelut, että jonkun ihmisen kansalaisoikeuksia rajoitetaan hänen ominaisuuksiensa takia. - 2ee
Ja poliisi tulee, ja pidättää.
Paitsi jos nai ilmaiseksi keharia, esm. huijaamalla. Silloin kaikki on OK. - kohdalla
2ee kirjoitti:
Ja poliisi tulee, ja pidättää.
Paitsi jos nai ilmaiseksi keharia, esm. huijaamalla. Silloin kaikki on OK.16-täyttänyttä saa vapaasti nussia joka koloon ja roiskia spermaa sen hiukset täyteen, mut sille ei saa korvata sen vaivoja mitenkään tai on rikollinen!
Vasta 18-vuotiaalle voit laillisesti maksaa kompensaatiota tämän tarjoamasta seksistä...
Valitettavasti tuollaiset diagnosointia helpottavat tunnusmerkistöt tulevat auttamattomasti liian myöhään. Olisin tarvinnut sellaisia jo v.1980 joulukuussa,kiäh, kiäh, kiäh- ja heh..
- ---
"Valitettavasti tuollaiset diagnosointia helpottavat tunnusmerkistöt tulevat auttamattomasti liian myöhään. Olisin tarvinnut sellaisia jo v.1980 joulukuussa,kiäh, kiäh, kiäh- ja heh.."
Heh, heh, olet varmasti ylpeä itsestäsi, kun olet päässyt käyttämään kehitysvammaista hyväksesi. Onnittelut! - Ari
--- kirjoitti:
"Valitettavasti tuollaiset diagnosointia helpottavat tunnusmerkistöt tulevat auttamattomasti liian myöhään. Olisin tarvinnut sellaisia jo v.1980 joulukuussa,kiäh, kiäh, kiäh- ja heh.."
Heh, heh, olet varmasti ylpeä itsestäsi, kun olet päässyt käyttämään kehitysvammaista hyväksesi. Onnittelut!Vammaisen kanssa sekstaaminen EI OLE automaattisesti hyväksikäyttöä, eikä missään tapauksessa rangaistavaa.
Vammaisella on samat seksuaaliset oikeudet kuin vammattomallakin. - kuten muihinkin
--- kirjoitti:
"Valitettavasti tuollaiset diagnosointia helpottavat tunnusmerkistöt tulevat auttamattomasti liian myöhään. Olisin tarvinnut sellaisia jo v.1980 joulukuussa,kiäh, kiäh, kiäh- ja heh.."
Heh, heh, olet varmasti ylpeä itsestäsi, kun olet päässyt käyttämään kehitysvammaista hyväksesi. Onnittelut!Ei syrjitä kehitysvammaisia, vaan otetaan ne mukaan samoihin juttuihin kuin terveetkin.
- qzxdgc
kuten muihinkin kirjoitti:
Ei syrjitä kehitysvammaisia, vaan otetaan ne mukaan samoihin juttuihin kuin terveetkin.
... on laaja käsite, johon sisältyy paljon muitakin kuin älyllisesti jälkeenjääneet. Esim. CD- tai thalidomivammaisten älykkyys on aivan muun väestön tasoa. Eikä toisaalta ole todella mieltä kieltää seksiä mysökään keskitasoa vähemmän älykkäiltä. Puolella suomalaisista on älykkyysosamäärä alle 100. Kielletäänkö seksi näiltä kaikilta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.873545Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,753125SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.822586Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52386Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2122220Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302121- 41900
- 95898
- 52796
Haapaveille jotain uutta!
Huoltoasema Haapavein keskustaan tulossa. Semmoista Jeppasissa jaappasevat.16760