VESA KESKINEN

Aiemmin hanakasti lehtien palstoilla asioitaan kertoillut Keskinen on aivan HILJAA nykyään. Onko kukaan edes nähnyt koko miestä viime aikoina? Mahtaneeko kartanossa olla joulukuusta? Kuka olisi nähnyt onko brasilialainen tuotu sinne tänäkin jouluna? Kaikkea hyvää Tuuriin päin, käykö siellä joulukauppa? Kertokaa nyt kun uteloittaa enkä jalkavaivaisena itse kykene matkailemaan. tv. Utelias Ykä & vaimonsa M.
11899
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

..eilen jouluostoksilla, paljon oli asikkaita, Vesasta viis, ei kiinnosta...

Äänestä
  • Parkkipaikka autoja täynnä, ihmisillä ostoskärryt täynnä tavaraa, tungosta oli. Kyllä siellä kauppa käy.

    Äänestä

  • paljon on työntekijöitä irtisanottu. Terv. ex-Tuurilainen

    Äänestä

Ei ollut edes vaivautunut omaan mainoslehteensä (ykköset) joulutervehdystä kyhäämään. Niinkuin myös kasvuluvut on jäänyt pois. Taitaa olla mies ja kauppa lopun alulla.

Äänestä
  • OIhmetellä täytyy minn enii julkisuushakuinen hemmo katosi?

    Äänestä

Julkisuuspimennyksen aika on ohi. Vesa Keskinen on käräjöimässä tyttöjä vastaan.

Mielestäni yleensä yritysjohtajien ei pitäisi lähteä kiusaamaan tyttöjä. Varsikaan ex-suhteita. Joskus olisi parempi vain antaa asioiden vaipua unholaan, Vesa Keskinen.

Äänestä
  • Miehen täytyy tehdä, minkä miehen täytyy tehdä, sanoi jo Ronald Reagan aikanaan.

    Miksi machoilu on niin mukavaa? Siksi, että siinä ei paljon aivoja vaadita.

    Miehen paras kaveri on pöhkötikku, kuten jo Ally MacBeal on todennut.

    Äänestä

  • "Seinäjoki. Kaksi sisarusta on tuomittu ehdolliseen vankeuteen jutussa, joka liittyy väitteisiin kyläkauppias Vesa Keskisen syyllistymisestä raiskaukseen toukokuussa 2007 kotonaan Töysässä."

    http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Vesa Keskistä raiskauksesta syyttäneille ehdollista vankeutta/1135243874451

    Äänestä

Vesa Keskinen arvostaa rehellisyyttä. "Rehellisyys on luonteenpiirteistä jaloin, se on avain menestykseen elämämme jokaisella osa-alueella. Kaikki sen tietävät, mutta niin valitettavan harvat sen mieltävät. Rohkeus rehellisyyteen löytyy sydämmestmme!" (Valitut palat 8/2000, sivu 36-44; artikkeli: Kyllä kansa tietää - Vesa Keskisen menestyksen salaisuus on yksinkertainen: rehellisyys).

Liiketoiminnan harjoittamisesta Vesa Keskinen sanoo: "Ennen kotimatkaani ehdin kysyä Vesalta, miksi hän kaiken kiireen keskellä näki tllaisen vaivan. 'En oikein osaa sanoa', hän vastasi. 'Sydän yksinkertaisesti sanoi, että niin pitää tehdä.'" (sama lähde).

Kaikkein rehellisintä olisi ollut, että Vesa Keskinen olisi jättänyt käräjöinnit käräjöimättä. Ei se Matti Vanhanenkaan saavuttanut menestystä kampaaja-tapauksensa oikeuskäsittelyssä. Naisten kanssa riidellessä voi vain hävitä, sanokaa minun sanoneen. Ja miksi 60 000 euroa henkisestä kärsimyksestä, voi olla, että oikeus päätyy 10 euroon. Mutta aika näyttää.

Äänestä
  • Kyllä siitä jätkästä on rehellisyys kaukana, sehän on huijannu taloja itselleen ja sit vielä tää raiskaus... Huhhuh, linnaan vaan koko jätkä :)

    Äänestä

  • gaahl kirjoitti:

    Kyllä siitä jätkästä on rehellisyys kaukana, sehän on huijannu taloja itselleen ja sit vielä tää raiskaus... Huhhuh, linnaan vaan koko jätkä :)

    Mutta jos Valitut Palat ovat sanoneet, että Vesa Keskinen on rehellinen, eikö se ole jumalan tosi?

    Valitut Palat ovat länsimaisen demokraattisen järjestelmän täydellinen ja ehdoton totuus, ja jos Valitut Palat ovat sanoneet, että Vesa Keskinen on rehellinen, sitä ei voi mikään muuttaa. Aamen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


katosi julkisuudesta? kirjoitti:

Aiemmin hanakasti lehtien palstoilla asioitaan kertoillut Keskinen on aivan HILJAA nykyään. Onko kukaan edes nähnyt koko miestä viime aikoina? Mahtaneeko kartanossa olla joulukuusta? Kuka olisi nähnyt onko brasilialainen tuotu sinne tänäkin jouluna? Kaikkea hyvää Tuuriin päin, käykö siellä joulukauppa? Kertokaa nyt kun uteloittaa enkä jalkavaivaisena itse kykene matkailemaan. tv. Utelias Ykä & vaimonsa M.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu