m-audio midisport uno

ei toimi vistassa,

tiedoksi musiikin harrastajille. Edirol UM-E1X toimii hyvin, laadukas ajuri, versio 1.00 vuodelta 2007 on loistavasta tehty verrattuna m-audion ajuriin, joka lähetti midi inputista satunnaisia nuotteja.

Ajatuksia herättävä ratkaisu on mikkisoftilta ollut pudottaa tuki pois game/midiportilta, kun taas rinnakaisportti kirjoittimelle on tuettu.

Aivan turha liitin kirjoitinportti, mutta peli/midi portille olisi monelle käyttöä. Esim sb pci live 5.1 on hieno äänikortti peli/midiliittimineen ja siitä ei enää toimi vistassa kuin stereoaudio.

1

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uno midiporttiin liitettävä? Mulla on usb-Midisport 4x4 ja se kyllä pelittää Vistassa komeasti. Olet kyllä todella oikeassa tuossa game/midiporttijutussa. Sille olisi monella käyttöä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      71
      3125
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2885
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2125
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1595
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1359
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1348
    7. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      19
      1314
    8. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1311
    9. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1283
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1242
    Aihe