DNA kyykyttää

kännykätön ostaja

DNA myymälät mainostavat kännyköitä, joita ei ole myymälöissä edes kaupan ! Nokian malli 2760 on loppu Tampereen ja Jyväskylän myymälöissä, eivätkä kaupat edes tiedä onko tavaraa tulossa... Ja lehdissä on isot mainokset että halvalla upea simpukkapuhelin...menet myymälään ja sinulle pakkomyydään kalliimpia malleja... Voi elämän kevät !

Tämä on täyttä kusetusta !

Miksi kuluttajaliitto tai kuluttajaviranomaiset eivät tee mitään ? Tämä sama ruljanssi on jatkunut jo viikkotolkulla...mainonta jatkuu ja tavaraa ei vaan ole myytäväksi ?!

HALLOOTA !

3

1256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Neuvo

      jukran pujut, tilaa netistä ..

    • ei o vaikeeta

      No tuota peruspuhelinta nyt on kaupan missä vaan. Hae se jostain toisesta kaupasta, esim elisa, sonera, kodinkoneliikeet, marketit. Ei o vaikeeta, tai tilaa netistä.
      Just ostin tuon joululahjaksi, makso 59egee ihan kaupasta ilman mitään "tarjouksia".

    • tuttua

      kyllä, itelläni on kans käyny tollee. paitsi gigantilla.

      toinen juttu oli että, olin ostamassa kännykkää makso jotai 70e, sit myyjä tuli siihe palvelee "ota tämä toinen, tässä on kaikki vempaimet jne 200e, toi on ihan huono" .. oikeest jos asiakas haluu ostaa sen 70e kännyn nii miks vaivata sitä 200e känny siinä, kysyin sit myyjält et miks myytte sit tälläst paskaa jos se 70e känny on huono, meni myyjä hiljaseks :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2099
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1540
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1319
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      236
      1200
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1170
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1041
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      245
      984
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      916
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe