elkää syöttäkö kánelia lapsillenne

sitä van että on tullut tutkimus siitä että pienille lapsille kaneli on jopa vaarallista.
ihmettelinkin joskus kun puuron sekaan laitoin kanelia niin pojalla meni mahakipeeks ,meni ylivilkkaaks ja ihottumaa tuli jne.


!!!!! oikeesti ottakaa tää todesta!!!!!
31154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ennen muinoin pystyi kyllä nauttimaan pipareita ym. missä oli kanelia. Nykyään kun koostumuksia muutetaan (raha)niin ne tuotteet eivät välttämättä ole terveellisiä ihmisille.

Mieluummin ajatellaan rahaa kuin terveyttä.

Äänestä

Mutta kyllä meillä vielä laitetaan riisipuuroon kaneli-sokeria. Ja syödään joskus pipareita.

Ei vaan syödä liikaa, niin ei haitaksi ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mie vaaaaan kirjoitti:

sitä van että on tullut tutkimus siitä että pienille lapsille kaneli on jopa vaarallista.
ihmettelinkin joskus kun puuron sekaan laitoin kanelia niin pojalla meni mahakipeeks ,meni ylivilkkaaks ja ihottumaa tuli jne.


!!!!! oikeesti ottakaa tää todesta!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu