Miten saan muistikortin puhelimeen?

Ongelmana on siis muistikortin laittaminen kännykkään. Kännykän malli on Nokia 5300 Xpressmusic. Saatan olla tyhmä mutta en tosiaankaan hallitse tämmöisiä. :S

Kiitos!
2203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pikkusiskolla on tuommonen, en kyllä muista muta nykyäänhän se korttipaikka on jossain sivussa. Siinä jos on vanha kortti niin pohjaan asti painamalla se tulee pois. Uuden laittaa samoin päin kuin vanha oli.

Äänestä
  • niin muistikortin paikka on edestäpäin katsottuna vasemmassa sivussa melko keskellä.Tuuppaat muistikortin niin syvälle että kuulet (ehkä tai tunnet) pienen naksauksen jolloin kortti ei valu enää pois.pois kortin saa taas vastaavasti painamalla sen niin syvälle että kuulet tai tunnet (ehkä) sen pienen naksauksen ja muuten lukee kyllä ohje kirjassa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epadii kirjoitti:

Ongelmana on siis muistikortin laittaminen kännykkään. Kännykän malli on Nokia 5300 Xpressmusic. Saatan olla tyhmä mutta en tosiaankaan hallitse tämmöisiä. :S

Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu