Sairaala säästö kuurilla.Päivä kahvia ei saa jos ei hae itse noutopisteestä. Monta päivä kahvia jäännyt ilman sisätautiosaston potilas.
sairaala säästää
ilman kahvia
5985
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos olet sänkypotilas saat varmasti kahvin sänkysi viereen, ainakin minä olen saanut tähän mennessä. Eikä kertaakaan ole käsketty hakemaan kahvia itse. Mutta toiset näkyy vaan olevan sellaisia, että vaativat, että heitä passattaisiin sänkyyn. Törkeää!
Kyllä liikkuva potilas pitää voida itse hakea tai käydä juomassa se kahvikuppi, eikä odottaa, että henkilökunta passaa punkkaan!
Ja useimmiten nämä samat potilaat kuljeksivat tupakalla ulkona asti!
liikunta kykyiset ja sairaammille tuodaan vuoteeseen.Jos se sitten yleensä maistuukaan.Olet ilmeisesti palvelua haluava ja kun eivät ehtineet tuoda jäit ilman.Ihan oikein.Sairaala ei ole hotelli ja sinne ei kuulu nykyisellään palvelua.Vähäiset hoitajat hoitavat potilaita tai juovat kahvia,sitä itse noudettua kahvihuoneesta.
niin tai istuvat itsekahvilla juoruamassa ja sit josontosi asiaa niille niin saa hakea kissojen ja koirien kanssa.
tietää mikä on varkauden sairaalan sisätautiosaston tilanne. Eivät taida keretä kovin pitkiä juoruja juoruamaan, saati kahveja juomaan. Mene vaan sinäkin nukkumaan ajoissa, että jaksat aamulla käyttää ne koirat pihalla.
Hoitajillekin kuuluu lakisääteiset kahvi-ja ruokailuajat.Moni luulee että olemmme yli-ihmisiä,ettemme tavitse syödä,juoda tai vessassa käydä.Parhaammme mukaan yritämme hoitaa,kaikille se ei riitä kuitenkaan,narisijoita löytyy,yleensä niistä jotka eivät niin sairaita olekaan.Ja jos on tosi asiaa eikä hoitajia näy,SOITA HYVÄ IHMINEN KELLOA,sellainen on olemassa joka potilashuoneessa!!!!Voihan olla myös niin että ovat hoitamassa just silloin toisia potilaita,ja se kahvin tuominen silloin ehkä toisarvoinen asia.