Moi
onko Tampereelta helppo ja nopea saada yksiöitä vuokrattua? entä hintataso...
onko Tampereelta helppo ja nopea saada yksiöitä vuokrattua? entä hintataso...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kallista on, mutta miksi vuokrata. Nyt on ostajan markkinat ja korot alhaalla, www.etuovi.com ja sopivat näytöt, sitten vaan rohkea tarjous ja vuoden aluksi uuteen kämppään.
sijainnista ja muusta riippuen 4oo eurosta ylöspäin vesi,sähkö, halvalla ei tietysti hyvää saa. Helppous ja nopeus on ajoituksesta sekä tuurista kiinni.
Täällä niitä vähemmän tarjotaan, netistä löydät kuitenkin.
Ihan keskustasta saattaa hyvällä säkällä löytää pienen yksiön n. 300 euroon ja siitä ylöspäin n. 700 euroon saakka.. Hieman kauempaa saa isompia yksiöitä samaan n. 300 euroon.. Tämä siis jollei laadulla ja paikalla niinkään väliä. Perus hinta n. 40 neliön yksiöllä tai pienellä n.45 neliön kaksiolla jonka kunto on ok, on n.400 euroa mutta nämä asunnot eivät todellakaan ole keskustasta.
Vuokra-asuntoja löytyy paljon yksityisiltä, mutta on täällä paljon kohtuu isompia vuokra yrityksiä kuten VVO ja VTS.
Itselläni on 62 neliön asunto, n. 15 minuutin bussimatkan päästä kaupungista ja vuokrani on n. 500 e. Siihen kuuluu vesi netti ja asunto on todella hyvä kuntoinen.