MITÄ TEHDÄ, KUN HALUAISI FRETIN MUTTA VANHEMMAT EI?TIEDÄN KYLLÄ MITÄ FRETTI VAATII JA VELVOITAA, JA OLEN VALMIS SIIHEN.OLISI KIVA JOS PÄÄSISIN TUTUSTUMAAN NIIHIN SÖPÖLIINEIHIN LÄHEMMIN.
FRETTI KUUME
3
587
Vastaukset
- kiikun80
Jos vanhempasi eivät suostu fretin hankintaan, et oikeastaan voi asialle yhtään mitään. Kukaan kasvattaja ei myy Sinulle (tai muillekaan alaikäisille) frettiä ilman vanhempien suostumusta. Voithan jutella vanhemmillesi jos he suostuisivat kanssasi katsomaan frettejä esim. jonkun kasvattajan luokse.
(ps. annat itsestäsi aikuisemman kuvan jos et kirjoita koko ajan ISOLLA) - dhgh
Ilmeisesti olet alaikäinen. En usko että olisit vielä valmis ottamaan frettiä ja jos mietit kuka sen fretin ostaa? kuka maksaa lääkärikulut? kuka maksaa fretin ruuat? tarvikkeet yms? vanhempasi!
- Akem
Fretti ei ole pikkulasten lemmikki. Nyt sinulla on hyvää aikaa etsiä tietoa ja lukea freteistä kaikki mahdollinen. Fretin voit hankkia vapaasti sitten kun et asu enää kotona ja sinulla on tuloja sen verran että pystyt frettejä pitämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1756900Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa793690"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1223619Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma762888Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.442440Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni742314- 1301885
- 541328
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3761303Miksi suorittamisesta tulee
Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a581204