Tietysti molemmat ovat syyllistyneet vakaviin rikoksiin ja molemmat ovat lusineet tuomionsa viimeisintä tiilenpäätä myöten!
Mitä yhteistä on Tannerilla ja Volvo
Markkasella?
9186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Markkasen ÄO on ylempää mensan tasoa.
mensan tasoa, koska ei pystynyt Volvo heitä jujuttamaan, vaan kaltereiden taakse päätyi tiilenpäitä laskemaan ja lukemaan.
Tanner taasen päätyi myös vankilaan ja syystäkin, koska liittoutui niin mielellään natsien kanssa. Jos olisivat vieneet Tannerin Nürnbergiin, niin Tanner olisi riippunut narun jatkona muiden natsirikollisten jonossa!
sen Tannerin, muutenhan nämä saitin ruutiukot pitäisivät sitä marttyyrina.
ja ymmärsi, että Tanner elävänä oli kuitenkin pienempi riesa kuin kuolleena marttyyrina ääripunikeille!
Volvo pöllii käyttäen volvoja, ja sossut pöllii jostain julkisista kassoista Tannerin nimissä luovutettavat Suomen suurimmmat palkintorahat.
Tannerin syntilistalle, niin vastauksesi on täydellinen. Kymmenen pistettä ja papukaijamerkki!
, olisi 30-luvulla ne vähätkin kiväärit taottu heinäseipäiksi ja miehittäjä Stalinille olisi kieritetty verinen matto Helsingin rautatieasemalla.
Eli Tanner on eettinen sotarikollinen, postuumisti. Kuten kaikki sossut ovat rikollisia.
Mitään lisäämättä tai poisjättämättä! :)
auroiksi ennen NL:n hyökkäystä! Ettei se vaan ollut Tanner, joka oli sitä mieltä vielä hieman ennen sotaa, että oli meidän onni ettemme ostaneet yhtään enempää aseistusta varastoihin ruostumaan! Vai oliko kyseessä Kajander?
Kuten avauksessa todettiin, teki Tanner sotarikoksia ja hänet niistä tuomittiin Suomessa vallitsevan sotalainsäädännön mukaisesti. Paha sai lopulta palkkansa!