Näyttä ottavan kovilla

Tuo Kähärän laihdutuskuuri, olisi nyt edes jouluna syönyt, raukka ei saa nälissään unta ja istuu vuorokaudet ympäri täällä s24 palstalla.
Kuulle Kähärä se ei ole terveellistä ihminen tarvitse unta muuten voi sekoa, jotkut teksti alkavat olla sitä luokaa että rupean olla hyvin huolissaan, en minä nyt sentään niin paha natsi olen että toivoisin jotain paha, innovaatioselle keskustelukumppanille.

4

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suuri enemmistö

      ..jakaa Kähärän huolen PeruSS:n natsittumisesta. Harva olisi vuosi sitten uskonut että perussuomalaisten palstan muodostuvan Suomen johtavaksi foorumiksi natsismista puolesta/vastaan käytävässä keskustelussa.

      Tämän kehityksen uskoisi huolestuttavan kaikkia järkeviä perussuomalaisia. Onko heitä enää? Siltä vähän tuntuu. Mikä ihme heidät kaikki on villinnyt?

      • Niin, se on tietysti hyvä että perussuomalaiset saa aikaiseksi se, mihin kansanterveysvalistus ei ole kyennyt, eli vihdoin suomen kansa pääsee liikakiloista.
        Mihin kaikki voidaan vaikuttaa noin pienellä kannatuksella, ihmiset tulevat terveeksi, kykenevät paremmin työhön ja eläkepommi voidaan siirtää muutamalle vuodella.
        Kuka tässä oikein väitti että perussuomalaiset eivät saa mitään aikaiseksi.

        Mitä tuossa kannatukseen jos 2003 äänesti 1,6% ja 2008 5,6% silloin voi laskee minkä osa on
        maahanmuuttokriittinen.


      • Arvostelu.

        Nazismia ?


      • mutta..
        Arvostelu. kirjoitti:

        Nazismia ?

        ..kun natsi arvostelee maahanmuuttoa, siihen tulee natsielementti mukaan - kristalliyöt ja tuhoamisleirit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      122
      1310
    2. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      50
      1194
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      122
      1173
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      138
      1013
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      99
      863
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      323
      809
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      714
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      636
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      49
      619
    10. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      602
    Aihe