Muistakaahan sitte

ampuja

Jos mielii tulevinakin vuosina ilotulitteita ampua niin ammutaan ne turvaohjeita noudattaen ja vasta uudenvuodenaattona kello 18 alkaen.

Melkein voisi vannoa että huomenna pauke alkaa...

8

559

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mukavaa uutenavuotena niin ...

      ja valokuvaan kyseisen paskiaisen.poliisille menee heti ilmoitus ja tulevat nopeasti kun sanon jotta ihan laukkaukselta kuuluu:=)Koira parat pitäs kieltää yksityisiltä koko pommihommat.

      • Konsta-Aapeli

        Säälittävää. Näin poliisina voin sanoa että meillä on paljon tärkeämpiäkin asioita tutkittavana. Jos tuollaisia rupeaisi käymään läpi siinä menisi ikuisuus.


      • ....

        Sinun koirasi ei kyllä ketään kiinnosta. Koirat on vaan koiria.

        Sitäpaitsi luultavasti sinunkin koirasi paskoo pyöräteitä ym ym joten ihan oikein että moppisi vähän kärsii.


      • voin sanoa
        Konsta-Aapeli kirjoitti:

        Säälittävää. Näin poliisina voin sanoa että meillä on paljon tärkeämpiäkin asioita tutkittavana. Jos tuollaisia rupeaisi käymään läpi siinä menisi ikuisuus.

        että en näin tyhmästä poliisista ole kuullutkaan koskaan, Konsta on hyvä nyt ja ottaa lääkkensä, ja niin kuin poppasetä on ne määrännyt.


      • -----------..-.
        .... kirjoitti:

        Sinun koirasi ei kyllä ketään kiinnosta. Koirat on vaan koiria.

        Sitäpaitsi luultavasti sinunkin koirasi paskoo pyöräteitä ym ym joten ihan oikein että moppisi vähän kärsii.

        Miks koira paskois pyörätielle?? vittu mikä pelle sä oot!!!:D:D:D


      • haista vittuhomo
        -----------..-. kirjoitti:

        Miks koira paskois pyörätielle?? vittu mikä pelle sä oot!!!:D:D:D

        miks koira ei paskoisi pyörätielle???

        haista paska


      • moivaa

        Niin että jos pauke alkaa kello 18 tai sen jälkeen ja koirasi menee sekaisin se ei ketään kinnosta. Ei siten etteikö kävisi sääliksi koira parkoja.(Itsellänikin on :D) Mutta on sallittua paukutella kello 18 jälkeen 31.12 ja jos sinua ja koiraasi häiritsee paukut niin kovasti mikset mene vaikka maalle tai jtn. Siellä saisit olla rauhassa koirasi kanssa.


    • Ilman muuta.

      Minä rakastan ilotulitteiden ampumista, mutta vastustan leikkimistä räjähteillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      322
      2561
    2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      173
      1711
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      28
      1655
    4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1507
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      49
      1010
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      266
      866
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      763
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      635
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      551
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      40
      545
    Aihe