Audissa on tyyliä ja kunnon tekniikka.
Skodalla ajaa KÖYHÄT
Audi
172591
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Skodalla ajavat saavat valitettavasti ajaa samalla tekniikalla kuin Te, herra hyvin toimeentuleva. Se on hyvä, että köyhälläkin jää sitten vähän rahaa muuhun. Joskus viisas henkilö on sanonut:"Tyhmä ei ole se joka autosta paljon pyytää vaan se joka maksaa." Köyhät on onneksi edes fiksuja, niin ja lisäksi myös ne Audin myyjät.
Keski-Euroopassa Audi on kuten Skoda täällä!
Tyyliä ja tekniikka buaaaaaah
pitää olla rikas tai ainakin varakas että voi ajaa skodalla, ei siihen köyhällä oo varaa ku aina joku paikka menee rikki! ...menivät kopioimaan saksalaisia ja pilasivat skodan maineen...
Turvat rullalle kaikki Skoda ja Audi miehet. Tosimies ajaa "SIITTIMELLÄ" (siis Seatilla).
Aika köyhäksi kyllä tunnen itseni nyt kun ostin uuden Skoda Octavian... kaikki säästöt meni :(
Mutta onpahan uusi upea auto josta ei mitään puutu, oma ja maksettu :D
.. maksaa liikaa!
Audeissa on tyyliä ja varsinkin statusta. Tiedätkö sivistyssanan status? Kunnon tekniikkaa niissä ehdottomasti on. Ei vaan perskutarallaa meidän köyhien autoista löytyisi sitä samaa tekniikkaa. Minulla ei ainakaan ollut varaa ostaa neliveto diisseli Audia ja vielä farmarina, mutta 4x4 pd:n pystyin ostamaan - eikä hävetä saati sitten kaduta.
Ainakin Octavia 1.8T:n konepellin alla olevissa osissa lukee Audi/vw. Hienoa tekniikkaa. Miksi siitä pitäisi maksaa ylihintaa? Sitäpaitsi sinulla on itsetunto-ongelma jos pitää toisten valintoja arvostella.
MeiDÄn TArHAn PEttERi-POiKa On TAAs KArANnuT NETtiiN. HYi HYi! TArHAtäTi ON HArAVOiNUT SiNUA YmPÄRi MAunULAA JA SOiTellUT KAiKKi ViRANOMaiSET LäPI. OLiSiHAN SE PiTÄNYt aRVaTa EttÄ HETi KUn SiLMäT VäLTTäÄ NiIN TääLLÄ OLLaaN KOnTToRiSSA SURffAiLEMaSSA. NYt HeTI PiUHaT iRTI TAi TArHaTÄTi SeKOAa JA ALkAA HuUTAa JA PeTTeRI SAa VITsAA!
audisti taidat olla niitä perseennuolijoita jotka eivät uskalla ajaa muilla kuin velka autoilla.
tehdyssä Audissa ainakin. Saan ajella 20 v vanhalla Audilla. Hyvä kärri.---Muuten olen eläkeläinen.
1. vaihtoehto
Nimimerkki Audi on alaikäinen räkänokka, jonka isillä voi hyvinkin olla Audi. Iskä ei koskaan tule antamaan autoa pilluralliin. Oikea Audin omistaja ei alennu tämmöiseen muiden mollaamiseen.
2. vaihtoehto
Nimimerkki Audi on amispelle, jonka ekan kesän tulot ovat riittäneet käsirahaan vuoden 1992 Audi 80 tai vastaavaan. Pojan silmissä auto on melkein A4 quatro 1.8t ja ylpeys sitä luokkaa.
Arvaan itse vaihtoehtoa 1. Entä sinä?
Olisiko muita vaihtoehtoja?
Sillä on vuoden 1985 316 jossa kallein osa on karvanopat.
Se ei vaan kehtaa myöntää asiantilaa ja esiintyy täällä audistina (ei siis autistina).
Petteri oli mielestäni jo hieman parempaan päin mutta lauantaina nivusiin tuli ihottumaa. Syynä oli tietysti vaihtamatta jääneet kakkivaipat. Poika itki ja kitisi mutta sai sitten tissiä ja rauhottui. Nyt Petteri on jo viiden vanha mutta tissivieroitus ei vaan ota toimiakseen: Aina ajoittain hän karkaa konttorin puolelle kiusaamaan muita ihmisiä kitinällään tissiä saadakseen. Hyi hyi Petteri! KoHTa TarHATÄTi kOKeE PaRI SYdÄMeN OHiLyÖNTiÄ JA SiTTeN PEttERi SAA ViTSaa!
sä olet tosi fiksu ja sun hassuille jutuille nauraa kaikki. yäk finninaama köyhä pätemisentarpeinen pskiainen......
Ainakin tuli itsevarmuustabletit aamulla oettua.
Selvä yliannostus lienee nyt silti kohdallasi tapahtunut.
Eno osti käytettynä Audi A8:n vm.2002 ajettu oli tuolloin 12000km noh 2000km pääsi itse ajamaan kunnes halkesi jäähdytinputki, tämän jälkeen hajosi vasemmanpuoleisen takaikkunan sähkölaitteet ja lasi jäi alas..kaikki laitettiin kuntoon ja eno oli tyytyväinen, KUNNES soitti lauantaina, radio ei mene päälle!!! Maksoi autosta 153 000e ja sai tätä loistavaa Audi laatua..Suosittelen!