Onko

mentävä jos saa ylinopeussakon?
5292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mitä liikennemerkit tarkoittaa?

Äänestä
  • niin sullakin on helpompaa.

    Äänestä

Ei ole, vaan voit poliisin pysäyttäessä linnoittautua autoosi, laitat ovat lukkoon ja ikkunat tiukasti kiinni, et vastaa millään tavalla heidän yrityksiinsä kommunikoida kanssasi, ja odotat vaan mitä tuleman pitää. Pakko ei ole kuin köyhän kuolema...

Äänestä

Siitä on korkeimman oikeude päätös olemassa. Riittää kun annat tarvittavat asiapaperit. Poliisit ovat palveluammatissa. Rattijuopumusepäilyyn ei päde muistaakseni. Olem kaksi kertaa asiaa kokeillut menneinä vuosina ja kyllä Poliisit toi paperit niin kuin kuuluukin. Ja sakkolappuun ei tarvitse kirjoittaa nimeä.

Äänestä
  • varaa itsellesi aikaa, sillä poliisi voi käyttää asian hoitamiseen ihan sen osan virka-ajastaan kuin haluaa, koska sillekään ei ole tietääkseni määrätty mitään minuuttiaikaa, jossa sakko tulee kirjoittaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poliisiautoon kirjoitti:

mentävä jos saa ylinopeussakon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu