Puhujainkokous lähestyy

En ihan tarkalleen tiedä, joko se vaikka olisi jo käynnissä. Kertokaapa tänne puhujat, että mitä siellä sanotaan. Vaatiiko Haho jälleen kristuksen kirkkolain kirjaimellisempaa tulkintaa, jossa Rauhanyhdistysten johtokunnista tehdään Jumalan huoneen hallituksia.
7899
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Luin sun kommenntejas tos alla olevas ketjus. Sanot olevas ateisti. Mitä halavattua sua kiinnostaa jokin uskisten kokous. Oleks sää tärähtäny?? Suosittelen vaikka lenkille lähtöä!!!! Vaikuttaa siltä, kun olisit heikos hapes.

Äänestä
  • aina veeällä (ajatuksissaan). Vaikkapa kyseessä olisi vl-herätysliikkkeestä eronnut ateisti, niin häntä kiinnostaa saatanallinen VAIN ME -oppi.

    Äänestä

  • veeällä kirjoitti:

    aina veeällä (ajatuksissaan). Vaikkapa kyseessä olisi vl-herätysliikkkeestä eronnut ateisti, niin häntä kiinnostaa saatanallinen VAIN ME -oppi.

    samoin kuin admata ym. vl-liikkeestä yhä henkisesti riippuvaiset ex-vl hörhöt.

    Äänestä

  • vuodesta toiseen kirjoitti:

    samoin kuin admata ym. vl-liikkeestä yhä henkisesti riippuvaiset ex-vl hörhöt.

    Onhan hän, tällä palstalla, kuin myös omalla "Hakomaja" paltallaan selvin, Pyhän Raamatun sanoin, tuonut julki oman kantansa.

    Siis, missä ovat mainitsemasi "hörhöt?"

    Eivät ainakaan admatan palstoilla.

    Rakkain terveisin - Alpo Murberger.

    Äänestä

  • ...siis
    olet provoilija.

    T. A.M.

    Äänestä

pääsisit taas jakelemaan saatanallisia ohjeitasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


metaskeema kirjoitti:

En ihan tarkalleen tiedä, joko se vaikka olisi jo käynnissä. Kertokaapa tänne puhujat, että mitä siellä sanotaan. Vaatiiko Haho jälleen kristuksen kirkkolain kirjaimellisempaa tulkintaa, jossa Rauhanyhdistysten johtokunnista tehdään Jumalan huoneen hallituksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu