Totuus Gazan "raketeista"

Hamasin "raketit" olivat itse asiassa vain ilotulitusraketteja sanoo alueella työskentelevä rauhanaktivisti Sameh Habeeb.

http://www.kawther.info/wpr/2008/12/25/the-rockets-of-hunger-and-israel-propaganda
16694
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Siinä rätit lepattaa ja sandaalit läpättää, kun IDF hoitaa hommat!

Äänestä

joilla on 30 km kantomatka, näinhän Hamas itse ilmoitti.

Äänestä

Joopa joo..

----------------------------------------------------

Pekka Sartola

Rauhantekijä.

http://www.ajanteos.com/kolumni.htm
-------------------------------------------------------

Äänestä

ilotulistusraketteja, ei edes huvikseen. Rauhanaktivisti kertoo rauhasta yksipuolisesti eli Hamasia tukien.

Äänestä

--------------------------------------------------------
""Egypti: Hamas ei päästä haavoittuneita hoitoon""

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1629253

-------------------------------------------------------
""Palestiinalaisten presidentin Mahmud Abbasin mukaan Israelin tuhoisat ilmaiskut Gazaan olisi voitu välttää, jos tulitaukoa Israelin kanssa olisi jatkettu.

Abbas kertoi, että hän oli pyytänyt Hamas-järjestöä jatkamaan tulitaukoa Israelin kanssa, mutta Hamas ei suostunut."".....

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200812288832779_ul.shtml

Äänestä

joita puotettiin 2006 libanoniin satoja tuhansia kappaleita.Ne olivat oikeasti avustus paketteja ja joulu lahjoja joita yk.miehet vieläkin kaivavat päästäkseen herkuttelemaan ja nauttimaan Israelin lahjoista.

Äänestä

Käytät koraanin porsaanreikää islamin opin mukaan:

kahdessa kohtaa saa valehdella:

1.)vaimolle

2.) sodassa

Ja Hamas on julistanut sodan Israelia vastaan, siis valheet ovat nyt sallittuja islamin mukaan.

Siinä Ahtisaarelle toimenkuvaa, kun totuus on hukassa. Allah ei olekaan Jumala, vaan kuun-epäjumala, mikä on merkkinä joka moskeijan katolla ja lipuissa.

Äänestä

Hän uskoo kaiken, mikä mollaa juutalaisia!

Äänestä

omituisen näköistä, kun haavoittunutta miestä kannetaan väkijoukon keskellä paikattavaksi. Kaksi kantaa ja kaksikymmentä valokuvaa ja ampuu kalasnikoveilla ilmaan.

Hamas taitaa julkisuuspelin paremmin kuin juutalaiset.

Äänestä

yksi vankkumaton, sokea kannattaja, kun jopa
PLO ja Egypti ovat kääntäneet heille selkänsä!

Äänestä
  • Juutalaisuus -palstalla on tästä aiheesta lukemista laidasta laitaan.

    Äänestä

Nuo "ilotulitteet" olivat oikeita raketteja joilla Israeliin ammutaan harvasen päivä, niistä vain ei mainita läntisissä uutisvälineissä ollenkaan. Ystäväni laittoi juuri ennen Joulua noista "ilotulitteista" viestin kännykkään itse paikan päältä, että "rukoilkaa siellä Suomessa, taas ammutaan raketteja, että Jumala varjelisi".
Pommisuojia ja raketti-iskun kestäviä linja-autokatoksia siellä tarvitaan ja niitä siellä onkin, lapset ja nuoret pelkäävät ja kaikki ovat stressaantuneita kun elämä on epävarmaa, juuri näiden terroritekojen takia, jotka ovat siellä arkipäivää.
SE On Totuus!

Äänestä

voit peukalosi sijasta imeskellä välillä vaikka varpaitasi siinä toivossa että todellisuudentajusi (sikäli mikäli sitä sinulla on) saisi hieman valaistusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kts777 kirjoitti:

Hamasin "raketit" olivat itse asiassa vain ilotulitusraketteja sanoo alueella työskentelevä rauhanaktivisti Sameh Habeeb.

http://www.kawther.info/wpr/2008/12/25/the-rockets-of-hunger-and-israel-propaganda

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu