On se kumma kun KÄDE kirjoittelee tänne nimimerkillä ja ilman nimimerkkiä jatkuvasti, kehuen omia surkeita räpellyksiään.
Luuleeko KÄDE että joku käy pyytämässä häntä takaisin PS:n ehdokkaaksi? Ainakaan ääniharavaksi miehestä ei ole...
PS:n vaalivoitto -> KÄDE yrittää
9
357
Vastaukset 9
- eikä tajua .????
koska tekee itsensä naurettavaksi?
- laumaansa vain
aivottomia. Siksi Kädellekin näytettiin ulko-ovea, tosin, hän taisi lähteä ennen kuin käskettiin?
Halla-aho onkin hankalampi tapaus. Jos Soini alkaa vähättelemään Hallista, koko poppoo hajoaa.- ulkopuolinen X
Ja tällä KÄDELLÄKÖ sitten on aivot?
On niin tyypillinen peruspersu, että ei enempää voi olla. Ei edes ulkonäköään saa pidettyä kunnossa. Blogissaan viljelee lähinnä kirjoitusvirheitä. Kirjoitusten sisältö on kalahallitason lässyttämistä vailla mitään varsinaista sanottavaa.
Teillä perussuomalaisilla on yksi ongelma: Sivistyksellisesti ja älyllisesti suurin osa jäsenistöstänne ei yllä edes kansakunnan keskikastiin. Ovatpahan sitä laitimmaista rupusakkia, jota kukaan EI VOI ottaa vakavasti.
Halla-aho on poikkeus: Hän on huikaisevan älykäs ja lisäksi sivistynyt ja verbaalisesti todella lahjakas.
Mutta muitapa teiltä ei juuri löydykkään. Uskon, että Halla-aholla on aika yksinäistä teidän muiden, täydellisten moukkien, sakissa.
Ai niin, Soini on pohjimmiltaan moukka hänkin, vain hieman vähemmän mölli kuin te KÄDET ja PÖDET.
Jos ette löydä lisää halla-ahoja joukkoonne, vaalivoittonne tulee ennemmin tai myöhemmin romahtamaan jäsenistön typerään moukkamaisuuteen.
- syynä lienee
nämä KÄDEN totuudet, joita hän on kirjoittanut. Ne sattuu persu sieluun niin vietävästi, ja pistää ahdistuksia liikkeelle.
http://arikahara.blogit.kauppalehti.fi/2008/12/22/vastuunpakoilijan-paivakirja/
http://arikahara.blogit.kauppalehti.fi/2008/10/18/taa-on-viimeinen-taisto-rint-tai-sitten-ei/
http://arikahara.blogit.kauppalehti.fi/2008/09/28/petkuhuiputus-vs-vastuunkanto/
Lienee melkoisen selvää ja selväksi KÄDEn suunnalta tehty, että oli virhe olla persuissa.
Aivan varmaa on, ettei KÄDE haikaile moiseen rupusakkiin takaisin. Jotkut sentään myöntävät virheensä, mutta jotkut taas sokeasti sulkevat silmänsä.- persuissa enää
kovassakaan kurssissa. Siksi Käden kaltaiset, Soinin natsihenkistä likapesää tehokkaasti valaisevat henkilöt, ovat tosi viheliäisiä ja kiusallisia Soinille ja hänen eliitilleen.
Soini pelleilyyn ollaan kuitenkin kyllästymässä kautta maan ja yli puoluerajojen.
lukenut, ennen maahanmuutto oli suomessa maaltamuutto bussikuskeista oli silloinkin pula.
Muu Eurooppa harrasti laajamitasta siirtotyöläisten maahantuonti jo 60 luvulla.
Suomessa samaan aika harrasteltiin samana aikana laajamittaista maalta muutto, oikeastaan he olivat sen ajan Somalit.
Näillä maaltamuuttajille oli suuria suppeutumisvaikeuksia suurkaupunkimaisessa oloissa, alkuperäiset stadilaiset ei oikein hyväksynyt niitä.
Itse he parhaansa mukaan yrittivät sopeutua, se ilmeni alussa, vihana kaikkea kohti mikä oli kehä 3 ulkopuolelta, ihan vain sen takia että he kuvittelivat että aito stadilainen kuluu näin tehdä. Toinen ilmiö on ollut kauhea hinku kansainvälistymiseen, möivät kultahammasoligarkeille Saimaan rannan perintömökki, ja ostivat tilalle eksoottisista paikoista mm. Grönlannista vapaa-aikavietonpaikkoja.
Toisen polven maaltamuuttajat, ovat suhteellisen hyvin sopeutunut stadin kansainväliseen ilmapiiri, tyttäret ovat saaneet eksoottisia miehiä ja pojat vielä eksoottisimpia vaimoja.- ihan hiljaa
kun pelkuri pakoilaisena jäniksenä laivassa suomeen tulit ja nyt katkerana vihreille ja muille kunnioitettaville vikiset kunheille perheesi ja kaiken muunkin menetit. Jätkä nuolee soskeasti soinin ahteria ja arvostelee aitoja suomalaisia näiden tekemisistä ja koitta neuvoa heitä. Ota wonteri se säkkis mene takaisin siihen hiililaivaasi ja palaa belgiaan. Sua ei kukkaan kaipaa täällä, ei edes perheesi, jonka menetit perintöfasistisien ajatelmiesi takia.
ihan hiljaa kirjoitti:
kun pelkuri pakoilaisena jäniksenä laivassa suomeen tulit ja nyt katkerana vihreille ja muille kunnioitettaville vikiset kunheille perheesi ja kaiken muunkin menetit. Jätkä nuolee soskeasti soinin ahteria ja arvostelee aitoja suomalaisia näiden tekemisistä ja koitta neuvoa heitä. Ota wonteri se säkkis mene takaisin siihen hiililaivaasi ja palaa belgiaan. Sua ei kukkaan kaipaa täällä, ei edes perheesi, jonka menetit perintöfasistisien ajatelmiesi takia.
sinua rassukka, täällä kotkassa asiat riitelee ei ihmiset.
Minulla ei ole tapana moiti ketään ulkonäön ,syntyperän, etnisyyden tai uskonnon takia.
Sinulla puutuu se kyky, menet henkilökohtaisuuksiin, mutta eihän uusstadilaisilta voi muuta odottaa , leiki kansainvälistä ja on hiekkalaatikontasoinen.- sillä sinähän olet
wonterghem kirjoitti:
sinua rassukka, täällä kotkassa asiat riitelee ei ihmiset.
Minulla ei ole tapana moiti ketään ulkonäön ,syntyperän, etnisyyden tai uskonnon takia.
Sinulla puutuu se kyky, menet henkilökohtaisuuksiin, mutta eihän uusstadilaisilta voi muuta odottaa , leiki kansainvälistä ja on hiekkalaatikontasoinen.itse koirinut henkilökohtaisuuksia ja ihan ilman syytä. Kohteeksi olet jostain syystä valinnut tuon Kähärän, joka on kuitenkin moninkertaisen älykkäämpi ja sosiaalisempi, että myös kansajnvälisempi, kuin sinä. Oletat saavasi jotain lisäarvoa itsellesi noilla typerillä ulostuloillasi, mutta mitään todellista osaamista et esitä, miksi? Yhden asian olet kotkalaisilta omaksunut, mieti minkä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va421313Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää831259Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai271894Teköäly löytää teidät
Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani200858- 77843
- 42834
Miesten vs naisten älykkyys
Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br227796- 111749
- 61695
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu10637