Kian takuu

Me ollaan jo kolme vuotta ajettu Kia:lla, kohta 70000 km eikä perkele oo ollu mitään vikaa! Vituttaa kun menee hyvä ja pitkä takuu ihan hukkaan. Voiskos siitä Kia:n pitkästä takuusta antaa pari vuotta vaikka Mersu tai Voorti kuskille??

Ja Kia vaihtuu uuteen Kiaan!
7805
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

se takuu onkin tehty ostajien kusetukseksi, nyt te vaan tohisette sen takuun kanssa, mutta itse autoon ja sen ominaisuuksiin ei sitten enään jakseta paneutua, kun ostetaan sitä pitkää takuuta. Onnea!

Äänestä

onneksi kian takuu toimii,minä ainakin olen sitä tarvinnut ja melko varmasti kia vaihtuu kiiaan kun siitä ei kelvollista hintaa muualla saa,että hemmetin hyvin menee!

Äänestä
  • Niin se menee ja Deltakin tuon tietää, pois pääseminen vaatii kovat oppirahat mutta vaan kerran.
    Nimim: maksoi oppirahat vaan ja ainoastaan kerran.

    Äänestä

  • ...maksaa... kirjoitti:

    Niin se menee ja Deltakin tuon tietää, pois pääseminen vaatii kovat oppirahat mutta vaan kerran.
    Nimim: maksoi oppirahat vaan ja ainoastaan kerran.

    maksettava muissakin liikkeissä.Tulet sen vielä huomaamaan.

    Äänestä

Kyllä mullakin ottaa kupoliin, kun ostin Sorenton V6:n ja 7 vuoden takuulappu lyötiin käteen. Nyt kahden vuoden ja 35000km jälkeen ei ole mikään paikka mennyt rikki. Auto toimii kuin unelma! Hukkaan menee todella tämä takuu mullakin, voi surkeuden surkeutta.

Äänestä
  • On tämä Kian omistajien "päänsärky", menee hukkaan hyvä takuu, kun ei tartte. Olisikohan vaihdettava Eurooppalaiseen, tai Nipponinpoikien tekeleisiin, niin olis vähän enemmän jännitystä elämässä auton hajoamista odotellessa, kun ensin on riidellyt takuuasioista pari vuotta myyjäliikkeen kanssa.

    Äänestä

  • Magentismies kirjoitti:

    On tämä Kian omistajien "päänsärky", menee hukkaan hyvä takuu, kun ei tartte. Olisikohan vaihdettava Eurooppalaiseen, tai Nipponinpoikien tekeleisiin, niin olis vähän enemmän jännitystä elämässä auton hajoamista odotellessa, kun ensin on riidellyt takuuasioista pari vuotta myyjäliikkeen kanssa.

    osta joku ranskalainen, Ford, tai vaikka Opel, niin johan alkaa kahden vuoden jälkeen maha lörähtämään kuran puolelle, kun takuut loppuvat. Myös VW-konsernin auto pumppusuutin koneella ja automaattilootalla auttaa 2 vuoden jälkeen ummetukseen. Kia-mies senkun kääntää tyytyväisenä kahden vuoden jälkeen kylkeä, kun takuuta on jäljellä pahimmassa tapauksessa vielä 3 vuotta - useimmiten nykyään 5 vuotta - ja nauraa naapurille, joka vuodattaa, kun se unelmien laatuauto jouduttiin hinaamaan omalla kustannuksella odottamaan osia Saksasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


täydellistä kusetusta! kirjoitti:

Me ollaan jo kolme vuotta ajettu Kia:lla, kohta 70000 km eikä perkele oo ollu mitään vikaa! Vituttaa kun menee hyvä ja pitkä takuu ihan hukkaan. Voiskos siitä Kia:n pitkästä takuusta antaa pari vuotta vaikka Mersu tai Voorti kuskille??

Ja Kia vaihtuu uuteen Kiaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu