Alve Kukkarinselälle

Katsoisitko minulle vuoden 2009 tulevia tapahtumia? Olen 31v.ristiverinen nainen, aviossa, kovin vastoinkäymisiä ollut vuodella 2008, ja muutoksia kaipailen elämääni.

Kiittäen, Martsi
291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Heipä hei Martsi ja hyvää tulevaa uutta vuotta!

Leuka pystyyn nyt vaan.

Sain sinulle alkavalle vuodelle kolme kuvaa, kolme symbolia:

1. Alkuvuodesta sinulle tarjotaan koria täynnä kauniita punaisia kukkia - tiedossa lienee jokin ilonpilkahdus, ehkä yllättäväkin!

2. Myös näkyi mäkistä, kumpuilevaa maastoa jota pitkin tiesi etenee, eli aivan ilman niitä vastamäkiäkään ei elosi tänäkään vuonna etene

3. Viimeinen kuva jonka näin oli jakoavain, eli ilmeisesti elämässäsi olisi jotain korjattavaa, syytä ottaa jokin asia tarkastelun alle ja ehkä muuttaa tai tarkistaa sitä hieman.


Näin tänään näkyi.

t.Alve

Äänestä
  • Kiitos! Kiva kuulla että ilonpilkahduskin on vuoden alkuun luvassa. Vastamäet on tehty ylitettäväksi. Olisiko tämä jakoavain-asia, avioliittoni joka ehkä on päättyvä? Sellaista olen miettinyt, mutta vahvistusta kaipaan olenko tekemässä viisaan päätöksen.

    Jos viitsit vielä tähän vastata, niin kiitos.

    Hyvää Uutta Vuotta myös sinulle!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Martsi. kirjoitti:

Katsoisitko minulle vuoden 2009 tulevia tapahtumia? Olen 31v.ristiverinen nainen, aviossa, kovin vastoinkäymisiä ollut vuodella 2008, ja muutoksia kaipailen elämääni.

Kiittäen, Martsi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu